Spor Toto Süper Lig'de 2021- 22 sezonu bitmek üzereyken taraftarlar yeni sezonda takımlarının giyeceği formaları araştırıyor. Peki; Fenerbahçe yeni sürem forma tasarımları belli oldu mu? Fenerbahçe yeni sürem formaları ne kadar?

Fenerbahçe 5 Yıldızlı Forma 2022

2021- 2022 sezonunda iyi başlangıç icra eden sadece ligin ortalarında almış olduğu yenilgi ve beraberliklerle geri düşen ve ligin son diliminde tekrardan yükselişe geçen Fenerbahçe'de taraftarlar önümüzdeki sürem şampiyonluk istiyor. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne gideceğinin kesinleşmesinin arkasından hem Spor Toto Süper Lig'de, hem de Avrupa kupalarında terleteceği formalar ve yeni sürem forma tutarları merak mevzusu oldu. Pek fazlaca Fenerbahçe taraftarı gerek toplumsal medyada gerekse arama motorlarında Fenerbahçe yeni sürem forma tasarımlarını ve yeni sürem forma fiyatlarını araştırmaya başladı. Bilhassa Galatasaray'ın geçtiğimiz günlerde yeni sürem formalarının sızdırılması ile beraber Fenerbahçe'li taraftarlar da kendi takımları için yapılacak olan forma tasarımlarını merak ediyor. İlk olarak 1984- 85 sezonunda Adidas marka forma giymeye başlamış olan Fenerbahçe 1988 ila 2000 ve 2004 ila 2021 yılları aralığında da Adidas marka forma giymeye devam etmişti. Sadece 2020- 21 sezonunun sona ermesiyle beraber Fenerbahçe, forma sponsorluğu için Puma ile anlaşmış ve Puma markalı formaları terletmeye başlamıştı. Taraftarlar Puma markalı formalar ile beraber şaşırtıcı bir kararla daha tanışmıştı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un da açıklamış olduğu suretiyle Fenerbahçe Futbol Ekibi, 2020-2021 senesinde yıldızsız formaya geçiş yapmıştı. 1959 yılından ilkin kazanılan şampiyonlukların sayılmamasına tepki vermek amacıyla meydana getirilen bu hareketin arkasından yeni sürem formaları yıldızsız olarak çıkartılmıştı.

5 Yıldızlı Fenerbahçe Forması Mı Geliyor?

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç geçtiğimiz hafta düzenlemiş olduğu basın toplantısında yapmış olduğu açıklamalarda, Fenerbahçe'nin yeni sezonda 5 yıldızlı forma ile sahaya çıkacağını belirtmişti. Başkan Koç, yeni sürem derken iki sürem sonrasını kastettiğini de belirtmişti. 2022- 23 sezonunda Fenerbahçe'li futbolcuların sahaya çıkacağı futbol formaları ile ilgili hemen hemen resmi bir paylaşım ya da izahat hemen hemen yapılmadı. Tasarımların internete de sızmamış oluşu taraftarların heyecanını artırdı. Fenerbahçe Futbol Ekibi'nın önümüzdeki sürem giyeceği formaların tasarımları hemen hemen belli değilken, yeni sürem formalarının fiyatı ise merak mevzusu oldu. Pek fazlaca Fenerbahçe taraftarı arama motorlarında yeni sürem forma fiyatlarını araştırmaya başladı.

Fenerbahçe Yeni Sürem Forma Tutarları 2022-23 Fenerbahçe Forma Tutarları

Fenerbahçe'nin önümüzdeki sürem yüksek ihtimalle gene yıldızsız formalar ile sahaya çıkması planlanıyor. Sadece futbol takımının giyeceği formaların tutarları ile ilgili hemen hemen herhangi bir izahat ya da paylaşım hemen hemen yapılmadı. Bu sürem 319 TL'den satışa sunulan Fenerbahçe futbol formaları zamlanarak 379 TL fiyat etiketine yükselmişti. Önümüzdeki sezonda da fiyatların zamlanacağına kati gözüyle bakılırken bazı yabancı kaynakların paylaşmış olduğu 2022-23 Puma forma tutarları için öngörüleri döviz kurunda çevrildiğinde Fenerbahçe 2022 2023 sezonu formalarının 579 TL ila 600 TL içinde bir fiyattan satılması planlanıyor.