1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Fenistil Jel Ne İşe Yarar, Fenistil Jel Nasıl Kullanılır ?

Fenistil Jel Ne İşe Yarar, Fenistil Jel Nasıl Kullanılır ?

Fenistil Jel

Uzman doktorlar tarafından reçete edilen ve hem eczanelerden hem de internet üzerinden bulabileceğiniz Fenistil jel krem genel olarak böcek sokmaları için kullanılıyor. Peki Fenistil jel nasıl kullanılır, güncel fiyatı ne kadar ?

Fenistil Jel Ne İşe Yarar ?

Etken maddesi Dimentinden maleat olan bu krem, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır. Fenistil jel arı, böcek ve sinek sokmaları, yüzeysel hafif yanıklar, güneş yanıkları, iltihabi olmayan cilt hastalıklarına bağlı kaşıntılar ile kurdeşen gibi rahatsızların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. 30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulan krem, mutlaka uzman doktor tarafından reçete edilerek kullanılması gerekir. Yanıklar ve güneş yanıkları için etkili olan krem ayrıca isilik ve su çiçeği içinde kullanılmaktadır.

Bu krem topikal antihistaminikler olarak adlandırılan ilaçlar sınıfından olup, hızlıca etki gösterir.

silvamed krem ne ise yarar
Önerilen Yazı
Silvamed Krem Ne İçin Kullanılır? Yanık İçin Silvamed Krem Kullanımı

fenistil jöle

Fenistil Jel Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle uzman doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmalısınız. Bunun dışında Gün içerisinde 2 yada 4 defa kullanılması yeterlidir. Krem 1 hafta düzenli kullanıma bağlı olarak etkisini göstermektedir. Kremi uygulamadan önce bölgenin temiz olmasına özen gösterin.

Jel’in 2021 Güncel Fiyatı Ne Kadar ?

Yerli bir ürün olan bu krem  17.25 TL’dir.

gunes kremi secerken nelere dikkat etmelisiniz
Önerilen Yazı
Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? Güneş Koruyucu Seçerken Bunlara Mutlaka Dikkat Edin !
Yorum Yap

Yorum Yap