Fiili Livata Ne Demek? Fiili Livata Yolu Ne Anlama Geliyor?

Fiili Livata Ne Demek? Fiili Livata Yolu Ne Anlama Geliyor?

Son zamanlarda yaşanan cinsel saldırı olaylarının artması ve bu tür olaylara direk olarak açık dille ifade etmek yerine adli tıp raporlarında sıkça kullanılan terimlerden bir tanesi olan Fiili Livata ne demek, Fiili Livata nasıl olur gibi soruların cevapları bu yazımız da sizlerle.

Tecavüz ve cinsel saldırı gibi durumların sıkça yaşandığı son günlerde, adli tıp raporlarında sürekli olarak yer alan ‘Fiili Livata’ vatandaşların merakına neden oldu. Peki Fiili Livata nedir?

Fiili Livata Ne Demek?

Tecavüzcü kişinin erkek ya da kadın mağdura anüs yolu ile gerçekleştirdiği cinsel ilişki olarak ifade edilmektedir. Raporlarda livata yapılan kişi pasif, yapan ise aktif olarak yer almaktadır. Livata akut ve kronik olarak ikiye ayrılmaktadır.

Fiili Livata

Akut Livata Ne Demek;

Bir defa veya kısa süre içinde birkaç kez anüs yolu ile koit yapmaktır. Anüs ve rektumda yaşanan lezyonların ağırlığı travmanın şiddeti ve kişinin yaşı ile orantılı olarak değişmektedir.

Akut livata bulguları: anüs çevresinde ekimoz ve yırtıklardır.


Kronik Livata Ne Demek;

Anüs yolu ile uzun süreden beri çok sayıda koit yapılmasıdır.

Kronik Livata Bulguları: Anüs pililerinin kaybolması, anüsten gaita ile karışık akıntı gelmesidir.

  • Yorumlar 1
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    • Eda12 Ekim 2020 00:20

      Tam olarak ne olduğunu anlayan varmı ben anlamadim

BENZER İÇERİKLER