1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler
  3. Genderfluid Nedir ? Aleyna Tilki “Genderfluid” Oldu!

Genderfluid Nedir ? Aleyna Tilki “Genderfluid” Oldu!

Genderfluid

Onur yürüyüşü haftası ile birlikte gündemde olan konu özellikle sosyal medyada aşk, eşitlik, özgürlük ilkeleri oldu. Birçok genç onur yürüyüşüne sosyal medya üzerinden destek verdi. Bütün bireylerin cinsel kimliklerinde özgür olması gerekliliği tartışılırken bu konuda sosyal medyada özellikle sanatçıların tepkisi ve desteği de merak edilen konular arasındaydı. Birçok sanatlı onur yürüyüşü haftasında desteklerini sosyal medyadan belirterek özgürlük çağrısı yapsalar da içlerinden biri belki de sosyal medyada en çok konuşulan olabilir… Aleyna Tilki hayranlarının beklediği lgbt bireylerine de destek verecek bir paylaşımda bulundu. Sosyal medya platformu twitter üzerinden yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çeken şarkıcı kafa karıştırırken hayranları arasında Genderfluid nedir ? Genderfluid kime denir ? ” gibi soruları da uyandırdı.

Genderfluid Nedir ?

Genderfluid, bir kişinin cinsiyet kimliğinin, orijinal doğum belgesinde belirtilen cinsiyetle (kadın veya erkek) eşleştiği anlamına gelir. Cinsiyet akışkanlığı, bir kişinin cinsiyet ifadesindeki veya cinsiyet kimliğindeki veya her ikisindeki zaman içindeki değişimi ifade eder. Bu değişiklik ifadede olabilir, ancak kimlikte olmayabilir veya kimlikte olabilir, ancak ifadede olmayabilir. Veya hem ifade hem de kimlik birlikte değişebilir.

Son zamanlarda defilelerde moda dergilerindede daha sık karşılaştığımız bakış açısı aslında cinsiyet kimliklerinin yok sayılmasıyla oluşan yaşam tarzının sanatsal figürlerde sergilenerek hayatımızın bir köşesinden tutunmasıydı. Genderfluid bakış açısıda cinsiyetini inkar etmez sadece insanlar için daraltılan alanlardan uzaklaşarak durağan olmayan hislerine uygun yine durağan olmayan bir cinsiyet yapısı taşır.

genderfluid

Genderfluid Kime Denir ?

Genderfluid yaşam tarzını kendisi ve çevresi için kabul etmiş benimsemiş hayatına taşımış insanlara denir. Bu insanlar cinsel kimliklere ilgi duymazlar tamamen insanlara ilgi duyarak ikili ilişkiler oluştururlar. Kimsenin cinsel kimlikleriyle ve tercihleri ile ilgilenmezler. Biyolojik cinsiyetlerini reddetme ve değiştirme eğiliminde değillerdir. Her ne kadar akışkan diye tabir ederek yönelimlerinin değiştiğini belirtsek bile bu yönelimler devamlı değişim göstermez. Onlar için ikili ilişkilerde tamamen hisler, duygular ön plandadır. İnsanları kadın-erkek olarak ayırmazlar ve herkesi biyolojik ve cinsel anlamda eşit görürler ve bu şekilde duygularını oluştururlar.

Yorum Yap

Yorum Yap