Google Play Geri Ödeme Nasıl Alınır?

Google Play Geri Ödeme Nasıl Alınır?

Google Play’den istemediğiniz bir uygulama veya oyun satın aldığınız da paranızı nasıl geri alabilirsiniz? Bu yazımız da sizler için google play üzerinde para iadesi konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Google Play , beklentilerinizi karşılamayan bir oyun veya başka bir uygulama satın alırsanız, yanlışlıkla bir şey satın alırsanız veya fikrinizi değiştirseniz bile geri ödeme almayı kolaylaştırır , ancak bu konuda bazı sınırlamalar vardır. Satın alma işleminizi gerçekleştirmenizden bu yana 2saatten az bir süre geçtiyse, doğrudan oyun mağazasından otomatik bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz. 2 saatten daha uzun bir süre beklerseniz süreç biraz daha karmaşıktır. Google Play geri ödemesini nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Google Play’in Geri Ödeme Politikası

Google Play mağazasındaki her kategorinin kendi geri ödeme süresi ve geri ödeme için kabul edilebilir nedenleri olduğundan Google Play’in geri ödeme politikası biraz karmaşıktır. Bir oyunda veya başka bir uygulamada geri ödeme almak isterseniz, 2 saat içinde otomatik bir geri ödeme alabilir veya 2 gün içinde manuel geri ödeme talep edebilirsiniz, ancak ikincisi garanti edilmez. Kitaplar ve müzik gibi diğer kategorilerin kendi politikaları vardır.


Google Play Geri Ödeme Nasıl Alınır?

Satın alma işleminizi son 2 saat içinde yaptıysanız, doğrudan telefonunuzdaki Google Play üzerinden geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz; bu işlem otomatik olarak işleme koyulur. Bu, Google Play geri ödemesini almanın en kolay ve en hızlı yoludur, ancak yalnızca satın alma işleminden sonraki ilk 2 saat boyunca kullanılabilir.

1.Telefonunuzda Google Play uygulamasını açın ve sol üst köşedeki açılır menüye dokunun .

2.Hesap’a girin .

3.Satın alma geçmişi’ne dokunun.

4.Geri ödeme yapmak istediğiniz siparişe dokunun.

5.İADE’ye dokunun.

6. “Evet” dokunun.

7. Başarılı olursa, satın alma işleminizin geri ödendiğini belirten bir mesaj görürsünüz ve sipariş iptal edildi olarak işaretlenir.


2 Saat Sınırından Sonra Google Play İçin Geri Ödeme Alma;

İlk iki saatlik sınırı aştıysanız, ancak satın alma işleminizi gerçekleştirdiğinizden 2 günden daha kısa bir süre geçtiyse, yine de Google Play web sitesi üzerinden geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.

Bu işlem biraz daha karmaşıktır, çünkü geri ödeme için bir neden seçmek zorundasınız, ardından neden bir tane istediğinizi açıklayan bir açıklama yazın. Bu işlem otomatik değildir ve geri ödeme alacağınız garanti edilmez, ancak genellikle yaklaşık 15 dakika içinde bir sonuç alırsınız.

Satın alma tarihinden itibaren 48 saat içinde geri ödeme isteğinde bulunabilmenizin bazı nedenleri şunlardır:

Satın alma kazara oldu.
Uygulama olmasını beklediğiniz gibi değil.
Uygulama, reklamı yapılan şekilde çalışmıyor.
Birisi sizin izniniz olmadan uygulamayı satın aldı.


İlk satın alma işleminden sonraki 48 saat içinde Google Play için geri ödeme isteğinde bulunmak için:

1.Google Play hesabınızı açmak için play.google.com/store/account adresine gidin ve ardından Sipariş geçmişi’ni seçin .

2. Geri ödeme almak istediğiniz satın alma işlemini bulun ve ardından Sorun bildir’i seçin.

3. Bir seçenek belirleyin’i tıklayın .

4.Geri ödeme isteğinde bulunma nedeninizi seçin. Kesin bir eşleşme yoksa, en yakın olanı seçin.

5. Verilen alanda sorununuzu açıklayın veya isteğinizi açıklayın, ardından Gönder’i seçin.

6.Ertelenebilecek manuel bir işlem olmasına rağmen, genellikle 15 dakika içinde bir yanıt alırsınız.


2 Günlük Sınırı Aşan Google Play Geri Ödemeleri

Google, normal şartlar altında 2 günlük nezaket döneminden sonra geri ödeme yapmaz. 2 gün geçtikten sonra doğrudan Google’dan geri ödeme almanın tek yolu, dolandırıcılık kurbanı olmanızdır, bu durumda hileli satın alma tarihinden sonraki 120 gün içinde geri ödeme isteğinde bulunmanıza izin verir. Başka hiçbir durum dikkate alınmaz.

2 günlük sınırı aşan bir geri ödeme almak istiyorsanız, doğrudan uygulama geliştiricisine başvurmanız gerekir. Geliştiricinin e-postasını bulmanız ve geri ödeme isteyen bir e-posta göndermeniz gerektiğinden bu daha karmaşıktır. Geliştiricilerin geri ödeme yapmaları gerekmez, bu nedenle bu yöntem garanti edilmez. En iyi seçeneğiniz, davanızı dürüstçe ifade etmek olacaktır.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER