8 Ekim'de 2022 Green Card çekilişi için başvurular başlıyor. Her yıl binlerce kişi ABD'de yaşama ve çalışma fırsatını kazanma şansı için başvuruyor.

Pasaport ihtiyacının kaldırıldığı başvuru prosedürünün şartları güncellendi. ABD Freetown Büyükelçiliği, ABD'de yaşama ve çalışma ayrıcalığını elde etmek isteyen yüzlerce kişinin merakla beklediği Green Card başvuru tarihlerini açıkladı. Büyükelçilik, DV 2024 Green Card çekilişi için başvuruların 5 Ekim - 8 Kasım 2022 tarihleri ​​arasında kabul edileceğini duyurdu. Ayrıca, 2022 Green Card çekilişi başvurularının artık pasaport kriterini karşılaması gerekmeyeceği açıklandı. Adaylar pasaportlarını yenilemek zorunda kalmadan başvuruda bulunabilirler.

Green Card Başvuru Koşulları Nelerdir?

ABD hükümeti her yıl içerisinde Green Card çekilişine katılmaya hak kazanan ülkelerin belirlenmiş olan bir listesini yayınlıyor. Uygun ülkelerden biri de Türkiye. Green Card başvurusunda bulunabilmeniz için en az lise diplomasına sahip olmanız veya son beş yıl içinde en az iki yıl uzmanlık alanında çalıştığınızı kanıtlamanız gerekir. Başvurmak için 18 yaşından büyük olmalısınız. Başvuruları göndermek için resmi web sitesi kullanılmalıdır. Posta veya şahsen yapılan başvurular kesinlikle yasaktır. Uygulamanın önerdiği fotoğraf, belirtilen boyutlara tam olarak uymalıdır. Fotoğraf birçok başvuru sahibini diskalifiye ediyor. Başvuru yapıldıktan sonra verilen onay numarası saklanmalıdır. Bu numarayı istemek için başka bir şansınız olmayacak. Başvurmak için belirli bir mali durumda olmanıza gerek yoktur. Başvuru İngilizce yeterlilik gerektirmez. Başvuran evli çiftlerin kabul edilme şansları daha yüksektir çünkü kazananın eşine ve çocuklarına hemen Green Card verilir.

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

DV Çekilişi, Green Card çekilişi için başvuruları ücretsiz olarak kabul eder. Bu nedenle, resmi bir kurumdan geçmeden doğrudan DV Çekilişi web sitesinden (http://dvprogram.state.gov) bir Green Card başvurusu yapılabilir. Başvuru sitesi İngilizce olduğu için tüm adımların tam olarak anlaşılması ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca Green Card başvurusu yapanların bilgilerini doğru bir şekilde girmeleri gerekmektedir.

2023 Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücrete Dev Zam Gelecek 2023 Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücrete Dev Zam Gelecek

XlYkYiq0VkGZLrQ7MPD_RA

Green Card Başvuruları Ücretli Mi?

Amerikan Göçmen Programı bu başvuru için herhangi bir ücret almadığı için Green Card başvurusunda bulunmak için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Bu nedenle, Green Card başvuru siteleri gibi görünen ve ödeme talep eden dolandırıcılıklara asla kanmayınız.