Gülşen mahkeme sonucunu alana kadar sahneye çıkmayacağını açıkladı. Ünlü şarkıcı Gülşen konser tarihini erteledi. İşte, gündem yaratan son dakika gelişmesinin detayları!

Ünlü şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, imam hatiplilere yönelik sözleri sebebiyle şikayet almış ve birkaç hafta önce polis ekiplerince evinden alınarak tutuklanmıştı. Birkaç gün cezaevinde kalan Gülşen ev hapsi ile cezalandırılmıştı. Ev hapsi de sona eren ünlü popçunun mahkeme tarihi belli oldu…

GÜLŞEN’DEN FLAŞ KARAR!

Ünlü şarkıcı Gülşen ile ilgili sular durulmak bilmiyor. Ekim ayında mahkemesi görülecek olan popçu, davadan önce sahneye adım bile atmayacak. Gülşen konser kararı ile bugün de sosyal medyanın gündeminde yer aldı.

Ev hapsi sona eren Gülşen'in ilk konseri 16 Eylül'de İstanbul Kartal'da olacaktı. Ancak ünlü şarkıcının davası sonuçlanana kadar konser vermeyeceği öğrenildi.

Sosyal medyada ve magazin gündeminde olay olan bu kararın ardından, Gülşen’in hayranları, ünlü şarkıcının konser tarihini ertelemesine üzüntülerini dile getirdi. Gülşen karşıtları ise şarkıcıya verip veriştirdi…

25 Ağustos’ta "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanan Gülşen Bayraktar Çolakoğlu'nun davası halen devam ediyor. Şarkıcının avukatı Emek Emre'nin itirazı kabul edildikten bir müddet sonra cezaevinden çıkan şarkıcının ev hapsi süreci başlamıştı. İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, "konutu terk etmeme" koşuluyla Gülşen'in tahliyesine karar vermişti. 29 Ağustos ile 12 Eylül tarihleri arasında ev hapsinde kalan Gülşen, her gün karakola imza verme ve yurt dışına çıkmama şartıyla serbest bırakıldı.

Gülşen'in cezaevi ve ev hapsi kabusu sona erdi. Ünlü şarkıcı imam hatiplilere yönelik sarf ettiği hakaret içerikli sözler nedeniyle 21 Ekim'de hakim karşısına çıkacak. Duruşma günü ünlü şarkıcının hayranları tarafından heyecanla beklenirken, birçok kesim Gülşen'in ceza alıp almayacağını tartışıyor.

İddiaya göre ünlü şarkıcı 16 Eylül'deki Kartal konserini iptal etti. Davası sonuçlanana dek sahne almayacağını belirten Gülşen'in bu kararı sosyal medyada sorgulanmaya başlandı. Bir diğer iddiaya göre, Gülşen Çolakoğlu mahkemesi sonuçlanana kadar bir süre dinlenecek ve sadece şarkılarını yazacak.

Peki siz, Gülşen'in aldığı bu kararı doğru buluyor musunuz?