Sade Doğal Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Günlük Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir? Yüz Kol bacak özel bölge bakımlarında nelere dikkat edilmelidir?

Kendinizi daha iyi hissetmek, güzel bir cilde sahip olmak ve siyah noktalardan ve lekelerden kurtulmak için iyi bir cilt bakımı rejimi şarttır! Ve bu, bu tür sorunlara en yatkın oldukları için özellikle gençler için önemlidir. Endişelenmeyin, etkili bir cilt bakımı rutininin uygulanması kolaydır. Cilt tipiniz için doğru ürünlere, doğru tekniklere ve her gün cildinize bakım yapmak için motivasyona ihtiyacınız var! Cildiniz kesinlikle size teşekkür edecek!

nemlendirici

Günlük Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?


Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayın . Bu, gece boyunca oluşan ter, yağ ve kiri uzaklaştıracaktır. Ayrıca sizi biraz daha uyandıracak ve sabah için size parlak ama parlak olmayan bir yüz verecektir. Yüzünüzü yıkarken ,yüz yıkamaya özel sabun olmadıkça normal sabun kullanmayın . Bu, birçok kızın yaptığı bir hatadır. Ellerimizi ve vücudumuzu yıkamak için kullandığımız normal sabun, yüzdeki gözenekleri tahriş ederek sivilce ve sivilcelerin başlamasına yardımcı olabilir. Yüzünüzü yıkarken, cildinize antioksidan desteği vermek için C vitamini, E Vitamini ve ferulik asit içeren özel bir yüz temizleyici kullanın. 
Yağı veya diğer maddeleri yüzeyden agresif bir şekilde çıkarmak konusunda endişelenmeyin. Akne, gözeneklerin yüzeysel olarak tıkanması sorunu değil, aşırı yağ üretimi ve gözeneklerin tıkanması sorunudur.
SPF 30 mineral bazlı güneş kremini (çinko oksit veya titanyum dioksit ile) unutmayın Kışın bile güneşin UV ışınları cildinize zarar verebilir.

Sabah kahvaltı yaptıktan, dişlerinizi fırçaladıktan ve peeling yaptıktan sonra dudak balsamı uygulayın. Bu, özellikle çatlamış dudaklarınız varsa önemlidir, ancak çatlamasanız bile, dudaklarınızın pürüzsüz ve öpülesi görünmesini sağlamak için yine de iyi bir fikirdir .

Derin Batık Tüylerden Kurtulma Yöntemi Batık Kıl Nasıl Alınır? Derin Batık Tüylerden Kurtulma Yöntemi Batık Kıl Nasıl Alınır?

Uyarı: Eksfoliasyon önemlidir! Dudaklarınızın üzerinde kuru cilt varsa, pul pul dökmeniz gerekiyor demektir! Dudaklarınız doğal olarak pürüzsüz değilse, dudak balsamı pek yardımcı olmaz.


Biraz el kremi sürün. Ellerinizde kuru cilt varsa, sabahları biraz el kremi sürün. Ellerinizi yağlı ve kayganlaştıracağından çok fazla sürmediğinizden emin olun.

erçekten yağlanırsa yüzünüzdeki fazla yağı alan bazı özel mendiller satın alın. Bunlar Mary Kay'den ve diğer şirketlerden temin edilebilir. Aksi takdirde, okul sırasında bu konuda fazla endişelenmeyin. Gün boyunca yüzünüzü yıkamayın! 

Cildinizi gece bir yüz temizleyici ile temizleyin. Gece, cildinizin genç görünmesini sağlayan cilt hücresi dönüşümünü ve kollajen üretimini iyileştirmek için bir fırsat penceresi olduğu için cilt bakımı için çok önemli bir noktadır. Kollajen üretimini artırmak için retinol veya alfa hidroksi asit içeren bir ürün seçin ve akneyi azaltmak için salisilik asit veya glikolik asit içeren bir ürün seçin. Çoğu temizleyici cildinizi hem temizler hem de pul pul döker

Temizledikten sonra nemlendirin. Gençler için bu, doğru yapılırsa güzel bir cilde sahip olmanıza veya yanlış yapılırsa çok fazla sivilceye neden olabilecek bir şeydir. Bir yüz nemlendiricisi satın alırken şunlardan emin olun...
Aslında bir yüz nemlendiricisidir.

Hafiftir . _ Hafif, ağır ve yağlı olmadığı anlamına gelir, bu nedenle cildinizdeki yağı artırmaz veya gözeneklerinizi tıkamaz. Bu çok önemli!

Losyonları uygulayın. Bacaklarınız tıraştan kurumuşsa, nemlendirin. Bacaklarınız için aldığınız nemlendiricinin hiçbir önemi yok. Elleriniz kuruysa uyumadan önce aynısını yapın. Bu, bol bol el kremi uygulamak için harika bir zamandır çünkü cildinize nüfuz etmesi saatler alır.