Halk Tv kapatıldı mı? Haltv neden açılmıyor 2022. Halk Tv neden ulaşılamıyor? Bazı vatandaşlar Halk Tv'ye ulaşamıyor. Halk TV'nini kapatılıp kapatılmadığı araştırılmaya başlandı.

HALK TV'YE NEDEN ULAŞILAMIYOR?

Halk TV neden yok, Halk TV kapandı mı, neden çekmiyor, frekans bilgileri nedir soruları bu sabah gündeme oturmayı başardı.

Halk TV'ye bu sabahtan beri bazı platformlarda erişim yok.

Digiturk, D-Smart ya da Tivibu gibi platformlar üstünden kanala ulaşmak isteyenler hayal kırıklığına uğradı.

BAZI PLATFORMLARDAN ERİŞİM YOK

Kanalın çok sayıda platformdaki yayınlarına erişim sağlanamadı. Bu sebeple birçok kişi Halk TV'nin neden olmadığını, kapanıp kapanmadığını merak etti.

Gerçekleştirilen kontrollerde Halk TV'nin şu anda canlı yayın yaptığı görülebiliyor. Youtube üstünden kontrol yapıldığında canlı yayına erişim sağlanıyor.

Fakat Tivibu gibi platformlarda ise Halk TV'ye erişim sağlanamıyor. Peki, problem neden kaynaklanıyor, Halk TV kapandı mı?

HALK TV KAPANDI MI?

Halk TV kapanmadı; fakat problem muhtemelen uydu yayınlarından kaynaklı bir sorundan kaynaklanıyor.

Çünkü Halk TV ile beraber Beyaz TV'ye de erişim yok.

Onunla beraber bazı kanallar daha farklı platformlar üstünden kapanmış gibi duruyor; fakat aslında kapanan bir kanal bulunmuyor.

HALK TV NEREDEN İZLENEBİLİR?
Farklı platformlardan kesintisiz canlı seyredebileceğiniz Halk TV’yi Türksat 4A, Digiturk ve D-Smart’tan izlenebilir;

Ayrıca halktv.com.tr/canli-yayin linki üstünden hiçbir problem olmadan HD yayın kalitesinde Halk TV canlı izlenebilir. Cep telefonu, bilgisayar ya da tabletten yayın akışındaki programları Halk TV canlı yayın kanalından seyredebilirsiniz.

360 TV de bu sabah itibariyle kendi frekansları üstünden erişilemeyen kanallar arasında bulunuyor.

HALK TV FREKANS BİLGİLERİ
HALK TV Frekansı ayarı 12422, Sinyal oranı 27500, Polarizasyon yönü V (Vertikal) - Dikey Batı biçiminde ayarlamanız lazım. Halk TV'nin detaylı bilgileri şu şekilde;

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12422

Sinyal Oranı : 27500

Polarizasyon : V (Vertikal) - Dikey Batı

FEC : 3/4

Audio PID : 5200

Video PID : 5100

Kapsama Alanı : Batı

Bu yazıdaki HALK TV Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üstünden 2021 senesinde verilen bilgilere göre hazırlanmıştır.