Kendinizi bulabileceğiniz filmlerin bir listesini hazırladık! Bu filmler ile kendinizi bulabileceğinize emin olabilirsiniz...

Çoğu zaman eğlenmek için film izliyoruz ama zamanımızı da boşa harcamak istemiyoruz. Bu nedenle, izlerken “Bir şeyler öğreneyim, kendimi geliştireyim ya da en azından bu konuyu bir düşüneyim” diye düşünebiliriz. 

Bir filmin size her duyguyu karakterle birlikte yaşatabilme ve onlarla empati seviyenizi zirveye çıkarabilme yeteneği nereden geliyor? Burada, izleyicilere derin sorular soran ve hayata bakışınızı derinden etkileyen bir sürü film derledik. İzlerken, hayatınız hakkında çokça düşüneceksiniz. Bu yüzden bu filmleri dikkatli izlemenizi tavsiye ederiz.

Film Listesi

Gece Vurgunu

Louis Bloom, şehirdeki suçları geceleri kamerasıyla çekiyor, işsiz bir birey için oldukça iddialı bir iş. Suç gazeteciliğine bu şekilde giren birey, şüphesiz tüm bunların bedelini ödeyecektir.

Kefaret

Ian McEwan'ın aynı isimli kitabından uyarlama olan film, arzuları ve istekleri sonucunda hayatları sonsuza kadar değişecek olan üç çocuğu konu alıyor. Karakterlerin aşk, arzu, suçluluk, bağışlama ve masumiyet gibi çok çeşitli duyguları deneyimlediği romantik ve sürükleyici bir suç romanı.

Bay Hiçkimse

2092 yılındaki son ölümlü Nemo'nun anılarını hatırlatan hikayesinin anlatıldığı filmde zaman kronolojik bir şekilde ilerlemiyor. Film, çoklu evren fikrine değinirken, karakterin aşk ve aile açısından hayatının dönüm noktalarını da aktarıyor. Geçmişte işler böyle gitseydi şimdi nasıl bir hayat yaşıyor olurdum sorusunu soruyorsunuz.

evde-film-keyfini-artiracak-urunler

1899 Dizisi 2.Bölüm Full İzle Türkçe Dublaj ve Altyazılı Netflix 1899 Dizisi 2.Bölüm Full İzle Türkçe Dublaj ve Altyazılı Netflix

Karanlıkta Dans

Selma'nın genetik durumu her geçen gün görüşünü kaybetmesine neden olan oğlu Gene ile olan mücadelesi ve değişimleri filmde büyük bir gerçekle anlatılıyor. Bir annenin çocuğuna olan sevgisinin ne kadar ileri gidebileceğinin hikayesini anlatıyor.

Wonder

5. sınıfta ilkokul öğrencisi olan Auggie Pullman'ın yüzünde bir anormallik vardır. Bu farklılıktan dolayı ailesi dışındaki kişilerle etkileşime girmek istemez, ancak onların desteğiyle okula başlar ve kendini diğer çocuklar gibi hissetmeye başlar. Güzelliğin insanların içindeki yolculukla ilgili olduğu filmde, Auggie'nin ablası da ön plana çıkıyor ve gerçek bir hikaye ortaya çıkıyor.

Kelebek ve Dalgıç

Dergi editörü Bauby bir sabah uyandığında hareketsizdir. Hareket edebildiği tek uzvu olan sol göz kapağı sayesinde dış dünya ile konuşabilmektedir. Filmin adı oldukça sembolik; konuşma terapisti yardımıyla ilerleme kaydederken vücudunda sıkışmış hisseden bir adamın hikayesini anlatıyor.