1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Hernovir Krem Ne İçin Kullanılır ? Hernovir Krem Nasıl Kullanılır ?

Hernovir Krem Ne İçin Kullanılır ? Hernovir Krem Nasıl Kullanılır ?

Hernovir Krem, farklı türde ki virüslerin neden olduğu hastalıkları tedavi eden bir üründür. Özellikle “uçuk” virüsünün tedavisinde kullanılan Hernovir Krem ne işe yarar gibi sorularınızın yanıtları sizlerle…

HERNOVIR, herpes simpleks (uçuk) virüsünün sebep olduğu yüz bölgesinde genellikle dudakların dış kısımlarında ve burun kenarında oluşan uçuklar ile genital bölgedeki (üreme organlarındaki) uçukların tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde kullanılmaktadır. Bu krem, herpes labialis adı verilen uçukların ve yaralarının tedavisi için kullanılır.

Ayrıca bu krem uzman bir doktor tavsiyesi ile varisella-zoster, su çiçeği, genital herpes, uçuk, cilt sorunları, enfeksiyon, empeinler ve zona gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisi için uygulanır.

HERNOVİR KREM KULLANMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER

*Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa veya bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.

*Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.

*Bu ilacı kullanmadan önce hamileyseniz doktorunuza söyleyin. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.

*Bu krem küçük miktarlarda anne sütüne geçebilir. Bununla birlikte, ilacın emzirilen bir bebeğe zarar verme olasılığı düşüktür. Emzirmeden önce doktorunuza danışın. Göğsünüzde veya yakınında uçuk yaraları varsa emzirmekten kaçının.

HERNOVİR KREM NASIL KULLANILIR?

Bu ilacı, karıncalanma, yanma, kızarıklık gibi enfeksiyonun ilk belirtilerinde kullanın. Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. İlacı uygulamadan önce etkilenen bölgeleri temizleyin ve kurulayın. Etkilenen bölgeye uygulayın ve soğuk yaralar için genellikle günde beş kez (3 ila 4 saatte bir) ve 4 gün boyunca yada doktorunuzun önerdiği şekilde nazikçe ovalayın. Kızarık, karıncalanma hissi olan, yanma hissi olan yaraların ve etkilenen tüm alanları kaplayacak kadar krem ​​sürün.

Kremi sadece cilde uygulayın. Bu ilacı gözlerinize veya burnunuza, ağzınızın içine veya vajinanın içine uygulamayın. Bu bölgelerle bu krem yanlışlıkla temas ederse bol su ile yıkayın. Dozaj, tıbbi durumunuza, enfeksiyon türüne ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır. Bu ilacı daha sık veya reçete edilenden daha uzun süre kullanmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap