1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Hirudoid Forte Krem Ne işe Yarar? Hirudoid Jel Fiyat 2021

Hirudoid Forte Krem Ne işe Yarar? Hirudoid Jel Fiyat 2021

Hirudoid Forte jel,  ciltteki iltihaplı yararlar , şişlik , tahriş ve morluklara iyi gelen bir kremdir. Bu yazımız da merak edenler için Hirudoid Forte Krem ne için kullanılır, Hirudoid Forte Krem güncel fiyatını sizler için hazırladık.

Öncelikle reçeteli, reçetesiz bütün merhem, krem , sabun , ilaç ürünlerini önce doktorunuza danışarak kullanmanız gerekmektedir.

hirudoid forte krem
hirudoid forte krem ne için kullanılır

Cilde uygulanan hirudoid kremin etken maddesi kondoroitin polisülfat adlı kimyasaldır. Özellikle morluklara iyi gelen bu krem sadece eczanelerde satılıyor. Kendisine ait kokusuyla bilinmektedir. Sadece morluklarda değil tahriş olan cildin onarımındada etkili olan bu krem kan pıhtılaşmasını ve ağrı hissini önlüyor bunun yanında kas ağrılarında şişlerin inmesi içinde kullanılan bu krem ekonomik olması açısında sıkça tercih edilir. Kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. İçerisindeki kimyasallardan birine alerjiniz varsa kullanmamalısınız.

Hirudoid Forte Krem Nasıl Kullanılır ?

Bu kremi doktorun talimatı doğrultusunda kullanmanız önerilir.  Öncelikle ellerinizin temiz olduğunda emin olun ve kremi uygulayacağınız bölgeye kremi ince bir katman halinde uygulayın. Kremi sürerken masaj yapmamalısınız.  Krem uygulanan yer kapalı kalmalıdır bir sargı bezi yardımıyla kapatabilirsiniz. Bu işlemi düzenli olarak günde 2 kez yapmalısınız. Kremi en az 10 gün boyunca kullanmalısınız. Kremin ağız burun ve göze temasında bol su ile yıkanıp temizlenmeli.

Hirudoid Forte Krem Ne İçin Kullanılır ?

  • Morarma
  • Ödem ve şişlik
  • Su toplama
  • Pıhtılaşma ve kan oturması
  • Çürük
  • Yaralanma
  • Ameliyat sonrası şişlikleri

Hirudoid Forte Krem Yan Etkileri Nelerdir ?

Hirudoid Forte krem her medikal ürün gibi yan etkiler gösterebilmektedir. Kremde genel olarak görülen yan etkiler ; kızarıklık, deride pullanma, kaşıntı, şişme 

Hirudoid Forte Kremin 2021 Fiyatı :

Krem reçete ile satılır fiyatı 24.81 TL dir.

Yorum Yap

Yorum Yap