Hızlı Kilo Verme: Bilime Dayalı 3 Basit Yöntem

Hızlı Kilo Verme: Bilime Dayalı 3 Basit Yöntem

Hızlı bir şekilde kilo vermenin birçok yolu vardır. Bununla birlikte, birçok diyet planı sizin aç veya tatminsiz hissetmenizi sağlar. Bunlar bir diyete uymayı zor bulabilmenizin başlıca nedenleridir.

Bununla birlikte, tüm diyetlerin bu etkisi yoktur. Düşük karbonhidratlı diyetler kilo kaybı için etkilidir ve diğer diyetlerden daha kolay uygulanabilir.

Hızlı Kilo Verme

Bilime Dayalı 3 Basit Yöntem

1. Karbonhidratları kesin

En önemli kısım şekerler , nişastalar veya karbonhidratları azaltmaktır .Bunu yaptığınızda, açlık seviyeleriniz düşer ve genellikle önemli ölçüde daha az kalori tüketirsiniz .

Enerji için karbonhidratları yakmak yerine, vücudunuz enerji için depolanmış yağları yakmaya başlar.

Karbonhidrat kesmenin bir başka yararı, insülin seviyelerini düşürmesi ve böbreklerin fazla sodyum ve su dökmesine neden olmasıdır. Bu şişkinliği ve gereksiz su ağırlığını azaltır.

Bazı diyetisyenlere göre, bu şekilde yemenin ilk haftasında 10 kiloya kadar (bazen daha fazla) 10 kilo vermek nadir değildir. Bu kilo kaybı hem vücut yağını hem de su ağırlığını içerir.

Obezitesi olan sağlıklı kadınlarda yapılan bir çalışmada, çok düşük karbonhidrat diyetinin kısa süreli kilo kaybı için düşük yağlı diyetten daha etkili olduğu bildirilmiştir.

Araştırmalar, düşük karbonhidratlı bir diyetin iştahı azaltabileceğini, bu da düşünmeden veya aç hissetmeden daha az kalori tüketmenize neden olabileceğini düşündürmektedir.

Basitçe söylemek gerekirse, karbonhidratları azaltmak hızlı ve kolay kilo kaybına yol açabilir .

ÖZET

Şeker ve nişastaları veya karbonhidratları diyetinizden çıkarmak iştahınızı azaltabilir, insülin seviyenizi düşürebilir ve aç hissetmeden kilo vermenizi sağlayabilir.

2. Protein, Yağ ve Sebze Yiyin

Yemeklerinizin her birinde bir protein kaynağı, yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzeler bulunmalıdır.

Genel bir kural olarak, günde iki ila üç öğün yemeyi deneyin. Öğleden sonra kendinizi aç bulursanız, dördüncü bir yemek ekleyin.

Yemeklerinizi bu şekilde inşa etmek, karbonhidrat alımınızı günde yaklaşık 20-50 grama düşürmelidir.

Protein

Bol miktarda protein yemek bu planın önemli bir parçasıdır.

Kanıtlar, çok miktarda protein tüketmenin kalori harcamasını günde 80-100 kalori artırabileceğini gösteriyor.

Yüksek proteinli diyetler ayrıca gıda hakkındaki istekleri ve saplantılı düşünceleri% 60 oranında azaltabilir, gece geç saatlerde atıştırmalık arzusunu yarı yarıya azaltabilir ve kendinizi tam hissetmenizi sağlayabilir.

Kilo vermek söz konusu olduğunda, protein düşünülmesi gereken çok önemli bir besindir .

Sağlıklı protein kaynakları şunları içerir:

Et: İnek eti, tavuk, kuzu eti
Balık ve deniz ürünleri: somon, alabalık ve karides
Yumurta: yumurta sarısı ile bütün yumurtalar
Bitki bazlı proteinler: fasulye, baklagiller ve soya
Düşük karbonhidratlı sebzeler

Tabağınızı düşük karbonhidratlı sebzelerle doldurmaktan korkmayın. Besin maddeleri ile doludur ve günde 20-50 net karbonhidrat geçmeden çok miktarda yiyebilirsiniz.

Çoğunlukla yağsız protein kaynaklarına ve sebzelere dayanan bir diyet, sağlıklı olmanız için gereken tüm lif, vitamin ve mineralleri içerir.

Birçok sebze karbonhidrat bakımından düşüktür:

Brokoli
Karnıbahar
ıspanak
domates
Brüksel lahanası
lahana
marul
salatalık

Sağlıklı yağlar

Yağ tüketmekten korkmayın. Aynı zamanda düşük karbonhidrat ve az yağlı yapmaya çalışmak diyete yapışmayı çok zorlaştırabilir.

Sağlıklı yağ kaynakları şunları içerir:

Zeytin yağı
Hindistancevizi yağı
Avokado yağı
Tereyağı

ÖZET

Her öğünü bir protein kaynağı, yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzelerden bir araya getirin. Bu genellikle sizi 20-50 gramlık bir karbonhidrat aralığına sokar ve açlık seviyenizi önemli ölçüde düşürür.

3. Haftada üç kez ağırlık kaldırma

Bu plan üzerinde kilo vermek için egzersiz yapmanız gerekmez, ancak ekstra faydaları olacaktır.

Ağırlık kaldırarak, çok fazla kalori yakacak ve metabolizmanızın yavaşlamasını önleyeceksiniz, bu da kilo vermenin yaygın bir yan etkisidir.

Düşük karbonhidrat diyetleri üzerinde yapılan çalışmalar, önemli miktarda vücut yağını kaybederken biraz kas kazanabileceğinizi göstermektedir.

Ağırlık kaldırmak için haftada üç ila dört kez spor salonuna gitmeyi deneyin. Spor salonunda yeniyseniz, bir eğitmenden tavsiye isteyin.

Ağırlık kaldırmak sizin için bir seçenek değilse, yürüme, koşu, koşu, bisiklete binme veya yüzme gibi bazı kardiyo egzersizleri yapmak yeterli olacaktır. Hem kardiyo hem de halter, kilo kaybına yardımcı olabilir .

ÖZET
Ağırlık kaldırma gibi direnç eğitimi en iyi seçenek olabilir. Bu mümkün değilse, kardiyo egzersizleri de etkilidir.

Kısa Zamanda Hızlı Kilo Kaybı İçin 10 İpucu;

 1. Yüksek proteinli bir kahvaltı yap. Yüksek proteinli bir kahvaltı yemek gün boyunca istek ve kalori alımını azaltabilir.
 2. Şekerli içeceklerden ve meyve suyundan kaçının. Bunlar vücudunuza koyabileceğiniz en şişman şeyler arasında.
 3. Yemeklerden önce su için. Bir çalışma, yemeklerden yarım saat önce içme suyunun 3 ay boyunca kilo kaybını% 44 artırdığını gösterdi.
 4. Kilo verme dostu yiyecekleri seçin. Bazı gıdalar kilo vermek için diğerlerinden daha iyidir. İşte 20 sağlıklı kilo kaybı dostu gıdaların bir listesi .
 5. Çözünür lif yiyin. Çalışmalar, çözünür liflerin kilo kaybını teşvik edebileceğini göstermektedir. Glukomannan gibi lif takviyeleri de yardımcı olabilir.
 6. Kahve veya çay için. Kafein metabolizmanızı % 3-11 arttırır.
 7. Diyetinizi bütün gıdalara dayandırın. İşlenmiş gıdalardan daha sağlıklı, daha fazla doldurma ve aşırı yeme neden olma olasılığı daha düşüktür.
 8. Yavaş ye. Hızlı yemek zamanla kilo alımına neden olabilirken, yavaş yemek daha dolu hissetmenizi sağlar ve kilo veren hormonları artırır.
 9. Kendinizi her gün tartın. Çalışmalar, her gün kendilerini tartan insanların kilo verme ve uzun süre uzak tutma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor.
 10. Kaliteli uyku alın. Uyku birçok nedenden dolayı önemlidir ve zayıf uyku kilo alımı için en büyük risk faktörlerinden biridir.

Ne kadar hızlı kilo vereceksin?

Diyet planının ilk haftasında 5-10 kilo (2.3-4.5 kg) – bazen daha fazla – kilo verebilir ve daha sonra sürekli olarak kilo verebilirsiniz.

Diyet konusunda yeniyseniz, kilo verme daha hızlı olabilir. Ne kadar çok kilo vermek zorunda kalırsanız, o kadar hızlı kaybedersiniz.

İlk birkaç gün için biraz garip hissedebilirsiniz. Vücudunuz karbonhidrat atmaya alışkındır ve bunun yerine yağ yakmaya alışması zaman alabilir.

Bazı insanlar “ keto gribi ” veya “düşük karbonhidrat gribi” yaşarlar . Genellikle birkaç gün içinde biter.

İlk birkaç gün sonra, çoğu insan eskisinden çok daha fazla enerji ile çok iyi hissettiğini bildirir.

Kilo kaybının yanı sıra, düşük karbonhidrat diyeti sağlığınızı birçok yönden iyileştirebilir:

 • Yorumlar Yok
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER