House of the Dragon 1. sezon yedinci bölümü yayınlandı. Dizinin hayranları bölümü izlemek için araştırmalara başladı.

HBO, Buz ve Ateşin Şarkısı dünyasında yer alan House of the Dragon televizyon dizisini yayınlamaya başladı. Game of Thrones yan ürünü olarak üretilen dizi, ana dizinin olaylarından yaklaşık 200 yıl önce geçiyor. Daenerys Targaryen'in Game of Thrones'taki rolü sayesinde aşina olduğumuz Targaryen ailesinin tarihini anlatan dizi, izleyicilere Westeros'un ürkütücü atmosferini yaşatıyor. Gösteride sayısız ejderhanın yanı sıra tahtlar ve siyasi entrikalar için ölümcül savaşlar yer alıyor.

George R.R. Martin merkezli televizyon dizisinin ikinci sezonuna az önce ışık verildi. Anlatım bizi ilk beş bölümden sonra 10 yıllık bir zaman atlaması gören Game of Thrones'a biraz daha yaklaştırıyor. HBO ekranlarında izleyiciler tarafından izlenen House of the Dragon'un şu anda Türkiye'de yayınlanacağı resmi bir platform bulunmuyor.

Şirketin dijital platformu HBO Max'in Türkiye'ye aktarımı henüz resmi onayını aldı ve yakında RTÜK ile anlaşma sağlanacak. Önümüzdeki haftalarda diziyi izlemek daha kolay olacak. Etkileyici oyuncu kadrosuyla ilgi toplayan dizi, galasıyla izleyicilerin doğrudan gündemine geldi. Game of Thrones yan serisi House of the Dragon büyük ilgi gördü. Merakla beklenen dizinin tüm dünyada yayınlanmasının ardından gelecek bölümlerin yayın tarihi araştırılıyor.

House Of The Dragon Konusu

Game of Thrones serisinin olaylarından 300 yıl öncesini konu alan House of the Dragon serisinde Targaryen iç savaşı anlatılmaktadır. George R. R. Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisinden uyarlanan House of the Dragon'un ana konusu Targaryen ailesi olacak. Targaryanların Demir Taht'ı savunma savaşı ve iç savaşlarıyla başlayan kitaptaki olaylardan biri de Ejderhaların Dansı. HBO şimdi 10 bölümlük drama House of the Dragon'un ilk sezonunu yayınlıyor. House of the Dragon'un 7. Bölümü 2 Ekim Pazar günü Amerika'da saat 9:00'da yayınlandı. Pazartesi Türkiye saati ile 16:00'da dizi başlayacak. Dizinin kalan bölümleri için yayın tarihleri ​​şunlardır:

Yağmur Uçar Kimdir? Hain Saldırıda Hayatını Kaybetti Yağmur Uçar Kimdir? Hain Saldırıda Hayatını Kaybetti

·      sezon 8. bölüm yayın tarihi 9 Ekim 2022

·      sezon 9. bölüm yayın tarihi 16 Ekim 2022

·      sezon 10. bölüm yayın tarihi 23 Ekim 2022