Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Tüzün'ün eşi İlksen Tüzün'ü öldürdükten sonra intihar etmesine ilişkin taziye mektubu kaldırıldı.

Eşi İlksen Tüzün'ü öldürdükten sonra intihar eden Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Tüzün için yapılan taziye, Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından kaldırıldı. Kurul, Adalet Bakanlığı Daire Başkanı ve Alperen Ocakları eski Başkanı Hâkim Serkan Tüzün'ün vefatına ilişkin resmi internet sitesinden yaptığı taziye mesajında "üzüntülerini" dile getirmişti. Tüzün tarafından öldürülen avukat İlksen Tüzün'ün adı, mağdurun ailesine taziyelerini ileten Kurul'un taziye mesajında ​​hiç yer almadı. Gelen yanıtların ardından Hakimler ve Savcılar Kurulu mesajı resmi internet sitesinden kaldırdı. Kurulun kaldırılan taziye mesajında ​​şu ifadeler yer aldı:

“Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Tüzün'ün vefat ettiğini üzüntüyle öğrendik. Merhumun ailesine başsağlığı diliyor, kendilerine Allah'tan rahmet diliyoruz.”

Haber Yayınlarına Yasak Geldi

Ankara'da eşi İlksen Tüzün'ü öldürerek intihar eden hakim Serkan Tüzün hakkında mahkeme yayın yasağı getirdi. Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'na nezaret eden Hakim Serkan Tüzün, karısı İlksen Tüzün'ü öldürdükten sonra intihar etti. Tüzün'ün kardeşinin talebi üzerine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği cinayet ve intihar haberlerinin net olarak yasaklanmasına karar verdi. Yani alınan karara göre konu ile ilgili haberlerin paylaşılması ve yayınlanması artık yasak. 

Alperen Ocaklarından Serkan Tüzün Açıklaması

Alperen Ocaklarından yapılan yazılı açıklamaya göre, eski Alperen Ocaklar Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tüzün, intihar etmeden önce eşini öldürdü. Alperen Ocakları Yönetim Kurulu Başkanı Bağcı, "Serkan Tüzün ve eşinin hayatını kaybettiği olayla ilgili vakfımızın kurumsal kimliğini zedelemeye yönelik girişimleri çok manidar buluyoruz" dedi.

Youtube Neden Açılmıyor 13 Kasım 2022 Youtube Neden Açılmıyor 13 Kasım 2022

hsk-esini-olduren-hakim-serkan-tuzun-icin-yayinladigi-taziye-mesajini-sildi-1664864301

Alperen Ocakları Yönetim Kurulu Başkanı Samet Bağcı, Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'nda görev yapan Yargıç Serkan Tüzün ile Ankara'da eşini öldürüp intihar eden eski Alperen Ocakları Başkanı hakkında açıklama yaptı. Bağcı yaptığı açıklamada, "Doğru insan kimden gelirse gelsin 'doğru', kimden gelirse gelsin 'yanlış' demeyi öğrenen Alperen'in genci olarak şiddetin her türlüsüne her gerekçeyle karşı durmaya devam edeceğiz” dedi.