İstanbul Büyükşehir Belediyesi, CHP yönetimine girdiği günden itibaren İstanbul'u kötü etkiliyor. CHP'li İBB, ulaşımda ki problemleri çözemiyor.

Vatandaşlar Açıkladı

Sosyal medya kullanıcılarının toplu taşıma ile ilgili görüşlerini paylaştığı bir ülkede ulaşımın çökmesine neden olan unsurları tespit etti. Maalesef İstanbul'un trafik ve toplu taşıma sistemleri bozuldu. Vatandaş, sebeplerini anlatarak şu bilgileri verdi:

·      Benzin maliyetlerinin normal seviyelere dönmesiyle özel araç kullanımı önemli ölçüde arttı. Trafik bundan kaynaklanmaktadır. Akaryakıt fiyatları 28 liradan 19 liraya düştüğü için özel araç kullanımı arttı ve neredeyse gelirle aynı orana ulaştılar.

·      İBB tarafından yeni otobüs şoförleri istihdam edilmiştir; ancak, aracın tam kontrolüne sahip değiller. Bundan dolayı yavaştır. Eğitim iyileştirilmelidir. (Sürücüye 2022'de gitmesi gereken yolu söyleyen bir uygulama yapmak çok zor olmamalı)

·      Metro-metrobüs her yerde dolu... Üstelik hala çok sefer yok.

·      Bir önceki yönetimin beş yıl önce başladığı metro sistemini yıkmayı imkansız hale getirerek tamamladık. Her iki seferde de wifi olmayan metrolarda İstanbul'un sizin olduğunu söylemek mümkün değil.

ibb-borc-icerisinde-otobusler-sefere-cikamiyor

Yağmur Uçar Kimdir? Hain Saldırıda Hayatını Kaybetti Yağmur Uçar Kimdir? Hain Saldırıda Hayatını Kaybetti

İstanbul'da Ulaşım Ücretleri Ne Kadar?

İBB toplu taşıma ücretlerine zam yapıldıktan sonra, "İstanbul'da 2022 toplu taşıma ücreti ne kadar soruları artmaya başladı. Toplu taşıma kullananlar, zam oranının bilet fiyatlarına ne kadar etki ettiğini merak ediyor. Nisan ayında yapılan Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında elektronik bilet, taksi ve minibüs ücretlerinde yüzde 40 zam teklifi kabul edildi. Toplu taşıma ücretlerine yapılan %40 zam sonrasında yeni fiyatlar da açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin olağanüstü toplantısında son aylarda toplu ulaşım maliyetlerinde yüzde 40 artış olduğunu bildirdi. İBB'nin akaryakıt fiyatlarındaki artışla birlikte toplu taşıma araçlarının artırılmasını önermesinin ardından yeni rakamlar ortaya çıktı.

Bilet Tarifeleri

İstanbul toplu taşıma sisteminin sınırlı kullanım bilet fiyatı değişti. UKOME toplantısında alınan karar, 15 lira olan tek geçiş biletin, 25 lira olan çift geçiş biletin maliyetini etkilemedi. 3 geçişli biletin fiyatı 32 liradan 35 liraya çıkarıldı. 10'lu bilet 88 liradan 90 liraya, 5'li bilet 49 liradan 45 liraya indirildi. Vatandaşlar bakalım bu bilet tariflerine ne diyecek...