1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. İngilizce Bilenlerin Öğrenmesi En Kolay Olan 7 Dil

İngilizce Bilenlerin Öğrenmesi En Kolay Olan 7 Dil

İngilizce bilenlerin 2. bir dil öğrenmede üstünlükleri vardır. Neden biliyor musun? İngilizce, Cermen dil ailesinin bir parçası olduğu için Latince ve Fransızcadan büyük ölçüde etkilenmiştir ve şu anda birçok kelime haznesi onlardan kaynaklanmaktadır.

Bu makalede, İngilizce konuşanlar için öğrenmesi kolay 7 dili listeledik;

Yeni bir dil öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu bildiğimize göre, İngilizce konuşanlar için öğrenmesi en kolay dillerin hangileri olduğunu inceleyelim. İngilizce ile aynı dil ailesinden geldikleri için Hollandaca, Danca ve Norveççe gibi bazı diller açıkça kolay kategoride yer alabilir. Fakat vereceğimiz diğer diller sizin için sürpriz olabilir. Şimdi İngilizce konuşanlar için öğrenmesi en kolay 7 dilden bahsedelim:

ingilizce bilenlerin öğrenmesi kolay diller


1) HOLLANDACA

İngilizce ve Almanca’dan sonra en çok konuşulan üçüncü Cermen dilidir. Hollanda ve Belçika’da 23 milyon anadili vardır ve aynı zamanda Surinam ve birkaç Karayip ülkesinde resmi dildir. Hollandaca dili, İngilizce ve Almanca’nın bir kombinasyonu gibi görünür ve muhtemelen bu iki dil arasında ortadadır (İngilizcede yalnızca bir kesin makale varken, Almanca’da üç, Hollandaca’da iki tane bulunur). Birçok Felemenkçe kelime, İngilizce ile tamamen aynı şekilde yazılır, ancak dikkatli olun çünkü telaffuz ve bazen anlamı değişir. Yine de Frizce dillerini düşünmezseniz, Hollandaca’nın İngilizceye en yakın dil olduğunu söyleyebiliriz.

2) İSVEÇÇE

Aynı zamanda bir Alman dili olan İsveççe, İsveç ve Finlandiya’da yaklaşık 10 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. İsveççe nispeten basit gramer kurallarına ve İngilizceye benzer kelime sırasına sahiptir.

3) NORVEÇÇE

Diğer bir Cermen dili olan Norveççe, Norveç ve Danimarka’da yaklaşık 5 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Norveççeyi öğrenmesi kolay bir dil yapan şey, fiilleri çekmemesidir. Sadece geçmiş zamanı oluşturmak için -e , gelecek zamanı oluşturmak için yardımcı kötülük , koşullu mükemmel için ville ha ve pasif sesle konuşmak için -s eklersiniz . Norveççe de cümlelerin aynı yapıda yazılması nedeniyle İngilizceye benzer bir dildir.

4) AFRİKAANS

Listemizin son Cermen dili (Almanca ve Danca, karmaşık gramer ve telaffuzları nedeniyle kesimi yapmadılar), Afrikaans bir zamanlar Hollandaca’nın bir lehçesi olarak kabul edildi, ancak daha sonra bir dil haline geldi .

5) İSPANYOLCA

Roman dilidir ve birçok İngilizce kelime gibi Latince’den türemiştir. Bu, İspanyolca ve İngilizcenin birçok aynı ve benzer kelimeyi paylaştığı ve İngilizce konuşan birinin İspanyolca’yı anadili gibi konuşmasının oldukça kolay olduğu anlamına gelir .

6) PORTEKİZCE

Aynı zamanda bir Roman dilidir ve Brezilya, Portekiz ve bazı Afrika ülkelerinde konuşulmaktadır. Portekizce’yi İngilizce konuşanlar için öğrenmesi kolay bir dil yapan yönlerden biri, İngilizce ile çok sayıda akraba olmasıdır. Bazıları mükemmel akrabadır, yani çikolata, muz ve malzeme gibi iki dil arasında aynı kelimelerdir .

7) FRANSIZCA

Aynı zamanda bir Roman dili olan Fransızca, kelime haznesinin üçte birine kadar İngilizceye ödünç vermiştir. Bu nedenle Fransızca, İngilizce ile daha sözcüksel ortak payda paylaşan Roman dilidir ve bu listenin dışında bırakılamaz.

Yorum Yap

Yorum Yap