Nasıl YapılırTeknoloji

Instagram Hikayeleri Nasıl Sessize Alınır, (Sesi Kapatma ve Geri Açma)

Instagram haber akış sayfanız da takip ettiğiniz kişilere göre sayfayı her yenilediğiniz de yeni gelen hikayeleri göreceksiniz. Bazı durumlarda başka kişilerin hikayeleri size çok sıkıcı gelebilir. Neyse ki, instagram uygulaması geliştiricileri hikayeleri sessize alma ve sesi geri açma gibi özellikleri kısa süre önce uygulamaya kazandırdı.

Instagram’da Birinin hikayesini sessize almak çok kolar bir yöntem ve bunu karşı taraf görmemektedir. Bu özellik sayesinde karşı tarafı incinme incitme gibi bir durum yok. Ayrıca, arkadaşlıktan vazgeçmeden veya onları engellemeden başka bir kişinin içeriğine bir süre ara vermenin basit bir yoludur.

Instagram hikayeleri benzersizdir çünkü ekranınızın en üstünde yayınlanırlar. Bu, içerikle güncel kalmanın harika bir yoludur, ancak çok sayıda hesabı takip ediyorsanız veya biri fazla paylaşım yapıyorsa, bu kısa süreli olarak Instagram eğlencenizin önüne geçebilir. Bu durumda, o kişilerin instagram hikayelerini sessize alabilirsiniz.

Peki ya bu değişikliği geri almak isterseniz? Süreci nasıl tersine çevirebilirsiniz? Yanlışlıkla birini sessize alırsan ne yapmalısın? Bu konuda merak edilen bütün cevapları bu yazımız da bulabilirsiniz.


Instagram Hikayesini Sessize Alma;

Instagram hikayelerinin nasıl sessize alındığını bilmiyorsanız bu sizin için sıkıcı bir durum olabilir. Uygulamanın üst kısmında arkadaşlarınızın profil sekmelerini görmektesiniz. Sağa kaydırarak daha çok arkadaş hikayesi görebilirsiniz ve bunları kolay bir yöntem ile sessize alabilirsiniz.

Instagram Hikayesinin üzerine uzun süre basın ve “Sessize Al” a dokunun;

Profil resimlerinden birine dokunursanız, hikayeleri oynamaya başlayacaktır. Bu simgelerden birine uzun süre basıldığında bir menü açılır. “Sessize Al” ve “Profili Gör”, hesap kullanıcı adlarıyla birlikte burada listelenir.

Instagram Hikayeleri Sessize Alma

“Sessiz Al” a dokunursanız karşı kişinin “hikayelerini sessize al” ve “gönderilerini sessize alma” seçeneği görünecektir. Bu seçeneklerden birine dokunmak, içeriğinin siz onu geri sesliye alıncaya kadar haber beslemenizde görünmeyeceği anlamına gelir.

Bunu kazara yaptıysanız veya arkadaşınızın içeriğini Instagram yayınınızda eski haline getirmek istiyorsanız, geri getirmek çok kolaydır.


Instagram’da Hikaye Sesini Geri Açma;

Bir Instagram hikayesinin sesini açmanın birkaç yolu vardır. Hem Android hem de iOS kullanıcıları Instagram hikayelerini eski haline getirmek için aşağıda listelenen adımları takip edebilir.

Bir hikayenin sesini kapattıysanız ancak kullanıcı adını hatırlamıyorsanız veya bir hikayenin sesini kapattığınızdan bile emin değilseniz şu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Ekranın üst kısmındaki haber akışında sağa kaydırın. Gri renkli profil simgelerini bulun.

Söz konusu profil resmine uzun basın.

‘Sesi Aç’a dokunun.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu