1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram Hikayesi Paylaşılmıyor – Ne Yapmalıyım?

Instagram Hikayesi Paylaşılmıyor – Ne Yapmalıyım?

Milyonlarca insan Instagram’ı düzenli olarak kullandığından, çökmeler ve hatalar kaçınılmazdır ve bu platformda çok yaygındır. Reklamdan arkadaşlarla bağlantı kurmaya kadar, Instagram hizmet dışı kalma süresi felaket olabilir. Her hatayı düzeltmenin bir yolu var ve bu makalede en yaygın Insta sorunlarından birini – Instagram hikaye hatası sorununu – çözmenize yardımcı olacağız.

Instagram Hikaye Paylaşma Hatası Nasıl Onarılır

Instagram hikayeniz için harika bir fotoğraf çektiğinizi düşünün. İstediğiniz filtreleri uygular ve fotoğrafınızı uygun metinlerle geliştirirsiniz. Şimdi 24 saat boyunca izleyebilmek için takipçilerinize göndermeye hazırsınız.

instagram hikaye paylaşma hatası nasıl onarılır

Genelde yaptığınız gibi her şeyi yaptınız, ama… bu bütün kullanıcıların yüzleştiği en sinir bozucu durumlardan biri – hikayeniz yayınlanmayacak. Herhangi bir açıklama yapmadan bir hata alırsınız ve anında heyecanınıza bir tekme koyar. Bu olursa, umutsuzluğa kapılmayın. Aşağıdaki yöntemler, hikayenizi yayınlayamadığınızda tam olarak ne yapacağınızı gösterir.

NOT: Bu yöntemlerden herhangi birini denemeden önce yayınınızı silin ve tekrar yüklemeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, bu yöntemlerle devam edin.


Instagram Çalışanlarının Hatayı Düzeltmesini Bekleyin

En yaygın senaryolardan biri, Instagram uygulamanızın belirli bir hatayı düzelttiği veya belirli bir özellik üzerinde çalıştığı için Instagram uygulamanızın çalışmıyor olmasıdır. Kullanıcılar, ana sayfalarını yenileyemez, kimsenin hikayesini görüntüleyemez veya kendi hikayelerini gönderemez, çünkü Instagram’ın sunucularında bir sorun vardır.

Bu durumda, yapabileceğiniz tek şey ilk olarak, Instagram uygulamanızda veya cihazınızda yanlış bir şey olmadığından ve Instagram’ın teknik zorlukları nedeniyle hikayeler gönderemeyeceğinizden emin olmanız gerekir.

Bunu yapmak için, birkaç arkadaşınıza herhangi bir hata almadan hikaye yayınlayıp yayınlayamayacaklarını sorun. Herkes zorluk yaşıyorsa, muhtemelen bir sunucu veya hata sorunudur. Ayrıca, etkinliklerini ve potansiyel uygulama sorunlarını orada yayınladıkları için Instagram’ın web sitesini veya resmi Twitter hesabını da kontrol edebilirsiniz.

Twitter veya Instagram’ın web sitesinde hiçbir şey görmüyorsanız Down Detector’a gidin ve raporları ve kesintileri kontrol edin. Arama kutusuna ‘Instagram’ yazın ve raporları arayın. Eğer yoksa, bir hata gönderebilirsiniz.


İnternet Bağlantınızı Yeniden Başlatın

Instagram’ın, uygulama içi sorunların olası suçlunun kötü bir internet bağlantısı olması gerektiği gibi çalıştığını varsayarsak. Bu teoriyi test etmek için başka bir uygulama açmayı deneyin. Videolar da bir gecikme yaşıyorsanız veya oynatmayı başlatmak birkaç saniyeden uzun sürüyorsa, bu kesinlikle veri bağlantınızdır.


Instagram Uygulamanızı Yeniden Başlatın

Bazen “geçici” bir aksaklığı gidermek için gereken tek şey Instagram uygulamanızı yeniden başlatmaktır. Uygulamadan çıkın ve en son kullandığınız uygulamaların geçmişini silin. Android akıllı telefonlarda, birbirinin arkasına yerleştirilmiş iki dikdörtgen düğmesine dokunarak bu özelliğe erişebilirsiniz.

instagram uygulamanızı yeniden başlatın

Bundan sonra, Instagram uygulamanızı tekrar açın ve hikayenizi yükleyip yükleyemeyeceğinizi kontrol edin.


Instagram Uygulamanızı Kapatmaya Zorlayın

Bu yöntem biraz daha fazla iş yapmanızı gerektirir, ancak basittir ve genellikle sorunu çözer. Kesin adımlar, akıllı telefonunuzun çalıştığı işletim sistemine bağlıdır.

Akıllı telefonunuzun Ayarlarına erişin
Uygulamalar seçeneğini veya benzerlerini bulup dokunun

instagram hikaye problemi

Instagram uygulamasını bulun ve seçin
Bu uygulamayı manuel olarak kapatmanıza izin veren seçeneğe dokunun.

nstagram hikaye paylasma hatasi

Bu adımları tamamladıktan sonra Instagram hikayenize bir şeyler göndermeyi deneyin.

iPhone kullanıcılarının da benzer bir seçeneği var. Telefonunuzdaki ayarlara gidin, ‘ Genel’e ve ardından’ iPhone Depolama’ya dokunun . Sayfayı aşağı kaydırın ve ‘ Instagram’a dokunun, ardından’ Uygulamayı Kaldır’a dokunun . Bu, tüm giriş bilgilerinizi olduğu gibi bırakırken uygulamanın fazla verilerini kaldıracaktır.


Instagram Uygulamanızı Güncelleyin

Uygulamalarla ilgili sorunlarınızın çoğu, yapmamız gereken güncellemeler veya güncelleme eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Instagram uygulamanız otomatik olarak güncelleniyorsa, Google Play Store veya Apple App Store’a gitme ve mevcut bir güncelleme olup olmadığını kontrol etme zamanı.

Uygulama güncellemeleri sadece güvenlik yamaları sunmakla kalmaz, aynı zamanda hataları da düzeltir.

Bu uygulamanın en son sürümlerinden birine sahip olsanız bile, yeni bir güncelleme olduğunda, bazı özellikler düzgün çalışmayabilir. Cep telefonunuzda yeterli depolama alanınız varsa, yeni bir güncelleme kullanıma sunulduğunda Instagram uygulamanızı güncellemeniz en iyisidir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap