İnstagram Not Bırakmak Nasıl Yapılır Instagram yeni güncellemesi ile birlikte Not bırakma özelliği getiriyor. instagram Not Bırakma nasıl yapılır 2022

Meta sahibi Instagram, bazı kullanıcılara takipçi için not bırakabilecekleri yeni bir özellik sundu. Bu özellik, Instagram'ın en son 254.0.0.19.109 sürümünü çalıştıran cihazlarda zaten mevcut. Yeni özellik, sohbet sayfasındaki arama çubuğunun altında görünür. Kullanıcıların yeni bir not eklemesi için bir düğme var. 'Notunuz' düğmesini açtığınızda, takipçileriniz için yeni bir not ekleyebileceğiniz yeni bir sayfa açılır.


Notlar sayfasının üst kısmındaki bir açıklama, bir not bıraktığınızda takipçilerin bilgilendirilmeyeceğini söylüyor. Ancak takipçiler sadece 24 saat görünür durumdayken notlarınıza bir mesajla cevap verebilir. 


Instagram Notları özelliği ekleme adımları

 1. Instagram uygulamasını en son sürüme güncelleyin

 2. Instagram'ı açın

3. DM bölümüne gidin

4. Sohbetlerin üstündeki 'Notunuz' seçeneğine dokunun

5. Notunuzu takip ettiğiniz Takipçilerle veya sadece yakın arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

6. Paylaş düğmesine basın.

Halk TV Kapandı Mı, Neden Açılmıyor? Halk TV Kapandı Mı, Neden Açılmıyor?


Yeni bir not eklendiğinde, takipçileriniz ana sohbet sayfasındaki nota dokunarak bu notu yanıtlayabilir. Bu, not, profil fotoğrafı ve kullanıcının Instagram tanıtıcısını içeren bir sohbet kutusu açacaktır. Ayrıca, kullanıcının notu paylaştığı andan itibaren geçen süreyi de gösterir.

Instagram ayrıca, kullanıcıları doğrudan mesajlarında (DM'ler) istenmeyen çıplak fotoğraflar almaktan koruyacak bir kullanıcı güvenliği özelliği üzerinde çalışıyor.