İnstagram Not Özelliği Gözükmüyor Instagram Notları neden çalışmıyor? Instagram Not Özelliği kaldırıldı mı? Kolay çözümü 2022.

Konuşanlar 75.Bölüm Full İzle 16.09.2022 Cuma Konuşanlar 75.Bölüm Full İzle 16.09.2022 Cuma

Instagram Notları doğrudan mesajlarınızda görünmüyor mu? Instagram notlar özelliği kaldırıldı mı? Neden Çıkmıyor?

Haziran 2022 itibarıyla Instagram, yeni bir "Notlar" özelliğini test edildi ve yeni günceleme ile Instagram Notlar özelliği getirildi.

Bu özellik, kullanıcıların kaybolan içeriği hızlı notlarla göndermesine olanak tanır. Hızlı notlar, "Yakın Arkadaşlar" çevrenize gönderebileceğiniz duyurular gibidir. Geri takip ettiğiniz takipçilerinizle de paylaşabilirsiniz. Instagram hikayelerine benzer şekilde, hızlı notlar 24 saat içinde kaybolacaktır.

Bu özellik ilk olarak Ahmed Ghanem tarafından doğrudan mesajlaşma ekranının üzerinde “Notlar” özelliğini görüntüleyen Twitter'da keşfedildi.

instagram-notlar

Instagram Notları neden çalışmıyor?

Instagram Notları, henüz bulunduğunuz yerde kullanılamadığı için çalışmıyor .

Instagram, "Notlar" özelliğini sınırlı sayıda kullanıcıyla test ettiğini doğruladı. Bu nedenle, bazı insanlar bu özelliğe sahipken diğerleri yoktur.

Özelliğe sahipseniz, doğrudan mesajlar ekranına giderek kullanabilirsiniz. Oradayken, yeni bir not eklemek için artı düğmesine dokunun.Daha sonra notu kiminle paylaşmak istediğinizi seçmeniz gerekecek. Notu ister yakın arkadaş listenizle , isterseniz de geri takip ettiğiniz takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Instagram hikayelerine benzer şekilde paylaştığınız not 24 saat içinde kaybolacaktır.Başkalarının notlarını görmek istemiyorsanız, hikayeleri sessize aldığınız gibi notları da sessize alabilirsiniz.