1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Instagram “Save a Dog” Bağışı Nedir? “Save a Dog” Bağışı Dolandırıcılık mı ?

Instagram “Save a Dog” Bağışı Nedir? “Save a Dog” Bağışı Dolandırıcılık mı ?

21 Haziran’daki Yulin Köpek Eti Festivali’ne ‘DUR‘ demek için başlatılan ‘Save a dog’ kampanyasına bağış yoğun ilgi görüyor. Peki Save a Dog bağışı ne amaç ile yapılıyor, Save a Dog bağışı yoksa bir çeşit dolandırıcılık mı ?

” SAVE A DOG ” BAĞIŞI NEDİR ?

Çin’in Yulin kentinde 21 Haziranda başlayıp 31 Haziran’a kadar devam edecek olan “Yulin köpek eti yeme festivali” kapsamında binlerce köpeğin zor şartlarda kötü muameleye maruz kalacağı ve canice kesilip yenileceği iddiaları üzerine binlerce kişi festivalde satışa sunulan köpeklerin hayatlarını kurtarmak için harekete geçti. Sosyal medyadan örgütlenen kişiler ilgili tutarı toplayarak tüm köpekleri kurtarmak için kampanya başlatarak seferber oldular.

9 Nisan 2020’de alınan kararla Çin’de köpekler besi hayvan kategorisinden çıkarılarak evcil hayvan kategorisine geçirilse de yasağa ilişkin kararlar şehirlerin inisiyatifine bırakılıyor. Bu nedenle bazı şehirlerde festivalin devam edeceği ön planda yer alan iddialar arasında.

SAVE THE DOG KAMPANYASINA KATILIM NASIL OLUYOR?

Human Society Global sayfasının başlatmış olduğu kampanyaya ilgili postu hikayeye ekleyerek destek olunabileceği gibi doğrudan nakit yardımı da yapılabiliyor. Ancak nakit yardımı Türkiye’den malesef yapılamıyor. Kampanyaya Türkiye’den destek olmak isteyen kişiler ilgili postu “hikayeye ekle” bölümünden Instagram hesabından paylaşabilirler. Böylece 0.01$ bağışta bulunmuş oluyorsunuz.

save a dog

Yorum Yap

Yorum Yap