Instagram Silinen Mesajları Saklıyor Mu?

Instagram Silinen Mesajları Saklıyor Mu?

Bir milyardan fazla kullanıcısıyla Instagram, bugün en popüler uygulamalardan biridir. Dünyanın üçüncü, Kuzey Amerika’daki en büyük sosyal ağdır. Kullanıcılar ve markalar için çok önemli bir platformdur, çoğu kişi siteyi sadece arkadaşlarını değil, ilgi alanlarını belirleyen içeriği takip etmek için kullanır. İster okuldaki arkadaşlarınızın ne yaptığını görmek için Instagram’ı kullanın, isterseniz günlük yaşamınızdan kendi fotoğraflarınızı ve videolarınızı yükleyin ya da Instagram Hikayeleri seçeneğini bir Snapchat değiştirme olarak kullanın, Instagram’da herhangi bir fırsat sıkıntısı yok.

Instagram’daki silinmiş DM’lerle ilgili beş yaygın soruya bakalım.

Instagram Silinmiş Olan Mesajları Saklıyor Mu?

Instagram Silinen Mesajları Saklıyor Mu?

Instagram, mesajlarınızı yedeklemeyen veya sizin için saklamayan bir sosyal ağdır. Gönderdiğiniz ve aldığınız tüm mesajlar ağ tarafından aktarılır ve sunucularında saklanmaz. Bu yorumlar veya DM’ler olsun, cihazınızda ve başka hiçbir yerde saklanmazlar.

Fotoğraflar saklanır ve Instagram tarafından başka şeyler için kullanılabilir. Çünkü Instagram onlardan para kazanabilir. Buraya kaydolmadan önce bütün şartları kabul ederek uygulamaya giriş yapıyorsunuz.


Silinmiş Instagram mesajlarını kurtarabilir misiniz?

Instagram mesajları ağın kendileri tarafından saklanmadığından, telefonunuzda herhangi bir kurtarma işlemi yapılması gerekir. Telefonunuzu düzenli olarak yedeklerseniz, mesajları kurtarabilirsiniz.

İnternette bir web sitesini ziyaret etmenizi, Instagram hesap ayrıntılarınızı girmenizi söyleyen makaleler vardır ve Instagram mesajlarınızı kurtaracaktır. Anlayabildiğimiz kadarıyla bunlar sahte sitelerdir. Instagram mesajları saklamadığından kurtarılacak bir şey yok. Bunların sadece hesap bilgilerinizi toplamak için olduğunu ve başka bir şeyin olmadığını düşünüyorum. Eğer farklı biliyorsanız, bize bildirin.


Başkasına Gönderilen Instagram Mesajı Silinebilir mi ?

Mesajınızı gönderdiğiniz kişi henüz okumamışsa Instagram mesajını silebilirsiniz. Eğer okuduysa, oyunu biter ve uzaktan silemezsiniz. Mesajı gönderdiğiniz kişi eğer mesajı açmamış ise mesajınızın üzerine uzun basarak o mesajı silebilirsiniz.


Silinmiş Instagram Fotoğraflarını Görebilir veya Geri Alabilir misiniz?

Instagram’dan görüntüleri silmek biraz farklı. Fotoğraflar hem Instagram hem de telefonunuz tarafından farklı şekilde ele alınır. Resmi telefonunuzda çektiyseniz, yine de kamera veya galeri uygulamanızda olmalıdır. Eğer Instagram’dan alamazsan, oradan alabilirsin. Görüntü de orada olabileceği için telefonunuzda Instagram Albümünüzü de kontrol etmelisiniz.

Instagram Arşivinden bir görüntü alabilirsiniz.  Instagram’da üç noktalı menü simgesini ve Arşivle’yi seçin. Fotoğrafınızın orada olup olmadığını görmek için içeriğe göz atın.

Son olarak, Android kullanıyorsanız Google Drive’ınızı veya Google Fotoğraflar’ınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Telefonunuzu buluta senkronize etmek üzere ayarladıysanız, fotoğraflarınız zaten yedeklenmiş olabilir. Bu ayar varsayılan olarak etkindir, bu nedenle zaten kapattığınızı bilmediğiniz sürece kontrol etmeye değer.


Instagram Hakkımızda Veri Topluyor mu?

Facebook’un bir parçası olarak Instagram’ın sizinle ilgili birçok veri topladığından emin olabilirsiniz. Ne kadar veri topladığı konusunda şaşıracaksınız, ancak nereye bakacağınızı biliyorsanız ne olduğunu tam olarak görebilirsiniz. Facebook şu anda gizlilik ve veri toplama için küresel bir inceleme altında ve Instagram bunu daha az derecede yakaladı. Eğer senin üzerinde ne olduğunu bilmek istiyorsan öğrenebilirsin. Bunu yapmak için bir tarayıcıdan Instagram’da oturum açmanız gerekecek.

Bir tarayıcıdan Instagram’da oturum açın .
Kişi simgesini ve kullanıcı adınızın yanındaki dişli simgesini seçin.
Gizlilik ve Güvenlik’i seçin.
Veri İndirme altında İndirme İste’yi seçin.
Sonraki sayfada e-postanızı onaylayın ve İleri’yi seçin.
Instagram şifrenizi tekrar girin.
İndirme İste’yi seçin.
Dosyanın oluşturulması 48 saate kadar sürebilir ve az önce girdiğiniz adrese e-posta ile gönderilir.

Instagram veya diğer sosyal ağlar hakkında sorularınız mı var? Aşağıya yorum yapın veya bize e-posta gönderin!

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER