1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?  

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?  

Instagram video indirme nasıl yapılır? sorusu birçok kullanıcı tarafından merak edilir. Instagram platformunda pek çok özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden biri de her kullanıcı tarafından bilinmeyen video indirme özelliğidir. Video, zaman içerisinde fotoğrafları geride bırakan bir kayıt türüdür. Videoların bu kadar yaygınlaşması ile Instagram platformu video indirme imkanına izin vermiştir. Bu yazımızda, telefon modeline ve markasına göre değişiklik gösteren video indirme sürecini anlatacağız.

instagram video indirme nasil yapilir 2

Instagram Video İndirme

Instagram üstünden video indirebilmek için birden fazla seçenek bulunur. Fakat bu yöntemler video indirilmek istenilen yere göre seçilir. İOS ve IPhone cihazlarda çalışan uygulamalar farklı, Android cihazlarda çalışanlar farklıdır. Bununla birlikte bilgisayar video indirmek istendiğinde İOS işletim sistemine sahip ve Windows işletim sisteminde çalışan uygulamalar farklı oluyor.

Instagram platformundan online olarak video indirebilmek için ilk olarak bilgisayardan Instagram profiline giriş yapılır. Instagram video indirme birçok cihazlar üstünden yapılabilir.

instagram video indirme nasil yapilir 3

Instagram’dan Telefona Video İndirme

Instagram video indirme işlemi için mobil uygulama kullanılması gerekmektedir. Video indirme siteleri olarak karşımıza çıkan web sitelerine telefon ile giriş yaparak indirmek istenilen video bağlantısını girilmelidir Fakat uygulama kullanmak daha mantıklı ve daha kısa bir yoldur.

Iphone Telefonuna Video Nasıl İndirilir?

Instagram platformunda video indirebilmek için özel bir mobil uygulama kullanılması gerekir. Video indirme sitelerinin, web sitelerine telefon ile giriş yaparak indirilmek istenilen video bağlantısını girilir. Fakat özel uygulama kullanmak daha pratik ve daha mantıklı bir seçenektir.

instagram video indirme nasil yapilir 1

Instagram’dan Tabletlere ve İOS Telefonlara Nasıl Video İndirilir?

Instagram platformundan iOS uygulaması kurulu olan bir tablete ya da telefona video indirebilmek için video indirme uygulaması indirilmesi gerekir. App Store da bulunan uygulamalar genel olarak güvenilir ve test edilmiş uygulamalardır. Bu uygulamalar virüs içerebilir ve telefonunuza zarar verebilir bu sebeple indirirken dikkatli olmak gerekir. iOS tabletlere ve telefonlara video indirmek için çeşitli uygulamalar bulmak istiyor iseniz iTunes’ta Instagram video indirme gibi aramalar yapılabilir.

 Instagram video indirme işlemi İOS ve android cihazlar için aynıdır. Ancak burada android cihazlar için uygulama Android Store’dan yani Google Store’dan indirilmesi gerekir.  İndirilen videoları telefonunuzdaki videolar ya da camera roll kısmında görebilirsiniz.

Instagram’dan telefona video indirmek için QuickSave uygulaması, android işletim sisteminin sahipleri tarafından kullanılabilen bir uygulamadır. Bu uygulama tamamen ücretsizdir ve kullanıcılarından büyük beğeni toplamıştır.

Instagram’dan Programsız Video İndirilir Mi?

Bilgisiyara ya da telefona uygulama indirmek istemiyorsanız, masaüstü bilgisayardan çeşitli web sitelerine giriş yaparak Instagram’dan çevrimiçi olarak fotoğraf ve video indirebilirsiniz. Instagram video download gibi aramalar yaparak, karşınıza çıkan web sitelerinden tercih yapabilirsiniz. Bu sitelerin en popüleri downloadgram web sitesidir. Web’de karşınıza çıkan bu arama kutusuna indirmek istenilen video veya fotoğrafın bağlantısını yapıştırmak yeterlidir. Daha sonra indir düğmesine basılır ve video indirilir.

Yorum Yap

Yorum Yap