Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram, Keşfet işlevini kullandığınızda arama geçmişinizi kaydederek ilgili aramalara erişmenizi kolaylaştırır. Arama geçmişini temizlemek, aramalarınızı yenileyerek ilginizi çekebilecek diğer kişileri, hashtag’leri veya konuları keşfetmenize olanak tanır. Bu makalede, Instagram’daki arama geçmişinizi nasıl sileceğiniz hakkında birkaç şey göstereceğiz.


Arama Geçmişini Tek Tek Silme

Instagram, aradığınız öğeleri veya hashtag’leri arama geçmişinizden tek tek kaldırmanıza olanak tanır. Bu, önerilen aramalarında ilgili öğeleri aramayı kolaylaştırdığı için geri kalan aramalarınızı sağlam tutmak istiyorsanız kullanışlıdır. Bunu yapmak için şu adımları izlemelisiniz:

Instagram’da Profil sayfanıza ilerleyin. Buna, ekranın sağ alt köşesindeki profil simgenize dokunarak erişebilirsiniz
Sağ üst köşedeki menü simgesine hafifçe dokunun, ardından alttaki Ayarlar’ı seçin.
Güvenlik üzerine dokunun.
Arama Geçmişi’ne dokunun. Bu size yakın zamanda aradığınız tüm öğelerin bir listesini verecektir.
Alternatif olarak, ekranınızın altındaki Büyüteç simgesine ve ardından yukarıdaki arama çubuğuna dokunarak filtrelenmiş bir listeye erişebilirsiniz. Son aramalarınızın bir listesi arama çubuğunun altında gösterilir. Aramalar Üst, Hesaplar, Etiketler veya Yerler altında kategorize edilebilir.
Adlarının sağ tarafındaki “x” işaretine dokunarak tek bir aramayı listeden kaldırabilirsiniz.


Tüm Arama Geçmişini Temizleme

İlgili aramalarınızın silinmesi için tüm arama geçmişini kaldırmak istiyorsanız, Güvenlik sekmesindeki seçeneğe tekrar erişebilirsiniz. Ayarlara arama çubuğu kısayolunu kullanarak erişemezsiniz, böylece ayarlar sekmesini açmanız gerekir.

Profil menüsüne gidip Ayarlar’ı seçerek Güvenlik menülerine gidin.
Arama Geçmişine hafifçe vurun.
Arama Geçmişi Menüsündeyken Tümünü Temizle’ye hafifçe dokunun.
Eski aramalarınızdan bazılarının hala son arama sayfasında görünebileceğini unutmayın. Bu, öğeyi sık sık ararsanız olur. Bireysel aramaları silme konusunda listelenen adımları uygulayarak bu aramaları ayrı ayrı kaldırabilirsiniz.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER