Yaklaşık olarak 20 senedir hayatımız da olan instagram uygulaması kullanıcıları için yeni bir özellik daha sundu. Bundan sonra kullanıcılar paylaşımlarına gelen beğenileri gizleyebilecekler. İşte instagram beğeni gizleme özelliği kullanımı sizlerle...

Instagram’da Beğeni Sayısı Nasıl Gizlenir?

Instagram’daki son güncellemenin ardından beğeni sayısının nasıl gizleneceğine dair araştırmalar yoğunlaştı. Platformun ilk gününden bu yana kullanıcılar, paylaştıkları fotoğraf ile diğer Instagram kullanıcılarının fotoğraflarına gelen beğenileri görebiliyordu. Uygulamaya gelen yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık kendi Instagram gönderilerine gelen beğeni sayılarını gizleyebilecek. Beğeni sayısını gizlemek iççin yapılması gereken tek şey gönderinin yer aldığı üç nokta görseline tıklayarak ‘Beğenme sayısını gizle’ seçeneğini işaretlemek.

Konuyla İlgili Açıklama;

Şirket, Twitter’dan yaptığı açıklama ile beğeni sayısı ile ilgili ortaya atılan iddiaları doğruladı. Açıklamada, kullanıcıların artık kendi gönderilerinde gördüğü beğeni sayısını gizleyebilecekleri bilgisine yer verildi. Bu güncelleme ile insanların üzerindeki baskının azaltılmasının hedeflendiği belirtilirken kullanıcıların diğer kişilerin gönderilerinde gördüğü beğeni sayısını da gizleyebileceği bilgisine de yer verildi. Bunun tamamen kişinin isteğine bağlı olduğu bilgisi de yine ek olarak açıklamada yer aldı. Instagram’da beğeni sayısını gizlemek için gönderinin üzerinde bulunan üç noktaya basmanız ve karşınıza çıkan seçeneklerden Beğenme sayısını gizle’ seçeneğine tıklamanız yeterli. Bu işlemin ardından artık diğer kişiler gönderinizin kaç beğeni aldığını göremeyecek. Beğeni sayısı gizlenen gönderilerin altında beğeni sayısı yerine ‘… ve diğer kişiler beğendi’ yazısı yer alacak. Uygulamada aktif edilen yeni güncelleme hakkında konuşan Instagram CEO’su Adam Mosseri ise bu yenilik ile uygulamanın insanlara daha iyi bir deneyim sunma amacının olduğunu söyledi ve ‘Bu gelişmenin tüketicinin alışkanlıkları ve uygulamayı kullanma oranında büyük bir değişiklik yaratacağını tahmin etmiyorum’ yorumunda bulundu.