İlginç BilgilerYaşam

Instagram’da Hesap Kapattıran Profil Resmi Palyaço Olayı Nedir ?

Son zamanlarda ortaya çıkan profil fotosu yapılamayan instagram fotoğrafı milyonlarca kişi tarafından merak içerisinde araştırılıyor. Peki profil fotoğrafı yapılamayan Instagram fotoğrafının özelliği nedir ve neden palyaço fotoğrafı instagram profil fotoğrafı olarak kullanılamıyor ?

İnternet üzerinde hızlı bir şekilde yayılan “profil fotoğrafı yapılamayan Instagram fotoğrafı” olarak bilinen fotoğrafın özelliği milyonlarca kişi tarafından büyük bir şekilde merak ediliyor. Bu fotoğraf nedeniyle Instagram hesapları kapanıyor. Peki, Instagram hesaplarını kapattıran profil resmi palyaço olayı nedir?

Instagram’da profil fotoğrafları kullanıcıların zevkine göre değiştirilebiliyor ancak bu fotoğraf hariç. Fare görünümlü bir insan fotoğrafı Facebook ve Instagram gibi platformlarda kesinlikle yasak. Hatta bu fotoğrafı profiline yükleyenlerin hesapları direkt olarak kapatılıyor.

instagram kapattıran palyaço fotoğrafı


Fotoğrafta görünen bu kişi Samuel Canini. Köpek yüzü görüntüsü ile maske takarak poz veren ilk kişi kendisi. Zaten Canini, bir maske tasarımcısı olarak biliniyor. Fakat Canini’nin bu fotoğrafı farklı amaçla ‘birileri’ tarafından kullanılmaya başlayınca işler çığrından çıkmış. Yani fotoğraf aslında yeni değil; ancak zaman zaman internette gündem olmayı sürdürüyor.

Çocukların hayatlarını tehlikeye sokması nedeniyle Instagram ve Facebook’ta tamamen yasaklı. Instagram’da profil fotoğrafını bu görüntüyle değiştirdiğinizde hesabınızın kapanması sadece 5 saniye sürüyor. Sonrasında ekrana uyarı geliyor. Instagram hesabınız kapatılmış oluyor. Kurtarma şansınız elbette var; ancak bir süre hesabınızdan uzak kalmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle sakın denemeyin! Instagram ve Facebook bu işi algoritmayla çözdüğünden kapatılma işlemi olabildiğince kısa sürüyor.

instagram kapattıran palyaço fotoğrafı

Instagram Kapattıran Palyaço Fotoğrafının Hikayesi Nedir ?

Milyonlarca kişi tarafından paylaşılan görsel aslına bakarsanız çok eski bir fotoğraf. Seneler öncesine dayanan bir hikayesi olduğu söylenebilir. Mavi balina ve momo gibi çocukların hayatlarını tehlikeye atan bir akımın simgesi. Bu tehlikeli oyunda Jonathon Galindo isimli ve köpek gibi giyinmiş bir insan karakteri, gençlere ve çocuklara özel mesajlar göndererek ‘oyun oynamak isteyip istemediklerini’ soruyor. Çocuklar ve gençler oyun oynamayı kabul ettikten sonra sırasıyla kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye başlıyor ve bir süre sonra bu görevleri yerine getirmek zorunda bırakılıyor. Aksi halde oyuncular, Jonathan Galindo’nun kişisel verilerini sızdırması ile tehdit ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu