Instagram’da Öküz Yılı Ne Anlama Geliyor, Instagram’da Öküz Yılı Nasıl Yapılır ?

Instagram’da Öküz Yılı Ne Anlama Geliyor, Instagram’da Öküz Yılı Nasıl Yapılır ?

Instagram hikayeler üzerinde görünen Öküz Yılı bir anda milyonlarca kullanıcı tarafından merak konusu oldu. Bizde bu yazımız da sizler için instagram öküz yılı nedir, instagram öküz yılı nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını hazırladık.

instagram öküz yılı

Facebook’un ile beraber çalışan Instagram, ülkelere göre özel filtreler ve etkinlikler düzenlemeye her zaman olduğu gibi yine devam ediyor. Instagram şimdi de Öküz Yılı için düğmeye bastı. Son zamanlar da Instagram Hikayeler’de görünen Öküz Yılı konuyu bilmeyenler tarafından oldukça merak edildi. Peki, Öküz Yılı nedir? Instagram’da Öküz Yılı filtresi nasıl kullanılır?

Instagram Öküz Yılı Nedir? Instagram Öküz Yılı Nasıl Kullanılır ?

Öküz Yılı Çin ülkesine özel bir yıl olarak biliniyor. Bildiğiniz üzere hepimiz miladi takvimi kullanıyoruz. Çin de miladi takvimi kullanıyor. Fakat Çin kendi içerisinde özünü ve kültürünü terk etmemek için bir de 12 yıllık hayvan takvimi döngüsüne sahip olan takvimi kullanıyor.

Çin’in kendine has takviminde Fare, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha, Yılan, At, Koyun, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz hayvanları bulunuyor.

Çin takvimine göre öküzler en güvenilir ve en istikrarlı olarak kabul ediliyor. İşte bu yüzden öküz hayvanı bir nebze kutsal kabul ediliyor. Bu yüzden Öküz Yılı, Instagram dahil çeşitli platformlarda kutlanıyor.

Instagram’da Öküz Yılı Nasıl Kullanılır?

1. Adım: iOS ya da Android cihazınızdan Instagram uygulamasını açın.

2. Adım: Ekranı sol tarafa çekerek Hikaye oluşturma ekranını açın.

3. Adım: Hikayeler bölümünde isterseniz o zamanı dilerseniz de daha önce çektiğiniz bir fotoğraf ya da videoyu ekleyebilirsiniz. Tercihinizi yapın ve bir sonraki adıma geçin.

4. Adım: Fotoğraf veya videoyu seçtikten sonra ekranı yukarı kaydırın.

5. Adım: Ekranı yukarı kaydırdığınızda filtreler yer alacak. Bu filtrelerden Öküz Yılı’nı bulun ve uygulayın.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER