1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Instagram’da Takipçi Arttırmanın Yolları Nelerdir? 2021

Instagram’da Takipçi Arttırmanın Yolları Nelerdir? 2021

Instagram’da takipçi arttırmanın yolları nelerdir? Sosyal medya ile teknoloji birbiri ile bağlantılı olarak gelişen alanlardır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber sosyal platformların özellikleri de gelişme göstermektedir. Sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen ise resim, video ve canlı yayın paylaşılabilen Instagram olmaktadır. Instagram’ da kullanıcılar birbirlerinin fotoğraflarını videolarını beğenip yorum atarak iletişime geçebilmektedir. Hatta son zamanlarda çıkan canlı yayın özelliği ile kullanıcılar görüntülü sohbet edebilmektedir. Her platformun kendine göre bir algoritması bulunduğu gibi Instagram’ın da belirli bir algoritması vardır.

Bu algoritmaya göre takipçisi ve içerik etkileşimi yüksek olan hesapları Instagram diğer kullanıcılara önererek takipçilerinin çoğalmasını sağlamaktadır. Takipçi artması daha fazla etkileşim demek olsa da bir yandan hesapların para kazanmasını da sağlamaktadır. Firma ve marka sahipleri Instagram’da takipçisi çok olan hesaplara reklam vererek bir ödeme yapmaktadır. Siz de takipçi sayınızı arttırarak sosyal medya aracılığı ile para kazanabilirsiniz. Peki Instagram’da Takipçi Arttırmanın Yolları Nelerdir?

instagramda takipci arttirmanin yollari nelerdir 1

Instagram’da Takipçi Arttırmanın Yolları Nelerdir?

1-Hashtag Kullanımı

Hashtag, ”#” sembolünün yanında içerikler ile ilgili anahtar kelimelerin yazılmasıdır. Bu yöntemle Instagram hesabınızın içerikleri ile ilgilenen kullanıcılara çok daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu kısımda alakasız hashtag kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

2-Düzenli Paylaşım ve Temizlik

Bir Instagram hesabını takip eden kullanıcı, o hesapta sürekli gönderi görmek istemektedir. Az paylaşım yapılan hesaplar zamanla unutulmakta ve takipçi kaybetmektedir. Düzenli paylaşım, hesabın kendini hatırlatması ve takipçi kazanması için oldukça önemlidir. Fakat burada çok fazla paylaşım yapıp takipçileri sıkmamaya özen gösterilmelidir. Ayrıca kalitesiz ve gereksiz fotoğraflar sürekli temizlenmelidir.

instagramda takipci arttirmanin yollari nelerdir 1

3-Yarışma ve Çekiliş

Takipçiler sürekli etkileşimde oldukları hesapları heyecan ile takip etmekte ve başka kullanıcılara önermektedir. Bu yüzden hesap sahipleri konseptlerine uygun yarışmalar ve çekilişler yaparak takipçilerinin sadakatini kazanabilirken bir yandan da yeni takipçi kazanabilmektedirler. Eğer bir kitap sayfası iseniz çekiliş yolu ile kitap hediye edebilirsiniz. Bu çekilişte kural olarak takipçilerinizin arkadaşlarını etiketlemesini isteyerek reklamınızı yapabilirsiniz.

4- Reklam

Kendinizi diğer kullanıcılara tanıtmak için gönderilerinizde diğer büyük hesapları etiketleyebilirsiniz. Bu sayede o hesaptaki kullanıcıların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Hatta eğer bütçeniz varsa Instagram’a reklam vererek takipçiniz olmayan kullanıcıların ana sayfalarına çıkabilirsiniz.

instagram'da takipçi arttırmanın yolları nelerdir?

5- Diğer Kullanıcılarla Etkileşim

Instagram bir sosyalleşme aracı olduğu için kullanıcılar birbirleri ile etkileşim içinde olmak isterler. Fakat bu işlem tek taraflı olursa bir yerden sonra sıkılıp başka hesapları takip edebilmektedirler. Bu yüzden hesap sahipleri gönderi altlarına gelen yorumlara ve DM’lere cevap vermelidir. Ayrıca hesabı takip eden kullanıcıyı geri takip ederek sayfada kalıcı olmasının yüzdesini arttırabilirsiniz.

6- Hesap Analizi

Instagram kullanıcılarına günlük olarak etkileşim analizi sunmaktadır.Instagram’da Takipçi Arttırmanın Yolları için konuyu dikkatlice okuduğunuzu kabul edelim. Burada hedef kitlenizin yaşını, kültürünü ve cinsiyetini öğretebilirsiniz. Ayrıca burada hangi günler hangi saatlerde daha fazla etkileşim aldığınızı da görebilirsiniz. Böylece içeriklerinizi hedef kitlenize uygun olarak planlayabilir ve takipçi kazanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap