1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. İnternet Üzerinden Büyük Dosyaları Göndermenin En İyi 8 Yolu

İnternet Üzerinden Büyük Dosyaları Göndermenin En İyi 8 Yolu

Büyük boyutlu dosyaları dakikalar içinde e-posta yoluyla kolayca göndermek için kullanmanız gereken alternatifleri bu yazımız da sizler için hazırladık. Elinizde çok büyük boyutta olan dosyalar varsa ve bunların kısa süre içerisinde başka bir kullanıcıya gitmesi gerekiyor ise sizde aşağıda sizler için hazırladığımız alternatifleri kullanabilirsiniz.

Belgeler ve medya dosyaları genellikle kişilere bir e-postaya eklenerek gönderilebilirken, çoğu e-posta hizmetinin getirdiği e-posta boyutu sınırı, genellikle yaklaşık 25 MB, büyük dosyaları e-posta yoluyla göndermeyi zorlaştırabilir ve görünüşte imkansız hale getirebilir.

Neyse ki, bu soruna karşı çeşitli çözümler var. Bunlar, e-posta yoluyla büyük dosyaları göndermenin en iyi 8 yoludur.

1- Büyük Dosyalar için En İyi Ücretsiz E-posta Alternatifi: JumboMail

jumbomail

JumboMail, başka bir e-posta adresine kaydolmak zorunda kalmadan e-posta eki yoluyla büyük dosyaların nasıl gönderileceğini merak edenler için harika bir araçtır. Herkes mevcut e-postalarını kullanarak ana JumboMail web sitesinden bir e-posta gönderebilir ve bir hesap için kaydolmanıza bile gerek yoktur. E-posta ekleri, çoğu insan için yeterli olması gereken 2 GB ile sınırlıdır, ancak bu sınırı 20 GB’a çıkarmak için aylık 12 ABD doları üyeliğe de kaydolabilirsiniz.

WeTransfer ve SecurelySend , JumboMail ile aynı şekilde çalışan benzer hizmetlerdir ve ayrıca ücretsiz kullanıcılar için 2 GB yükleme imkanı sunar.

JumboMail’i ziyaret edin


2- En Büyük Alternatif Bulut Depolama Hizmeti: Degoo

degoo

Çoğu kişi OneDrive, Google Drive ve Dropbox’ı duymuş ve hatta kullanmış olsa da, genellikle daha iyi bir değer sağlayabilecek, görülmeye değer bir dizi alternatif bulut depolama platformu da vardır. Degoo, bakmaya değer en iyi alternatiflerden biridir, OneDrive ve Google Drive’ın sırasıyla Windows ve Android ile aynı düzeyde işletim sistemi entegrasyonu sunmasa da, önemli ölçüde daha fazla depolama ve yükleme ödeneği sağlar.

Degoo, bireysel dosya boyutunda sınırlama olmaksızın etkileyici bir 100 GB ücretsiz depolama alanı sunar ve tüm dosya yüklemelerini ve indirmelerini uçtan uca şifreleme ile korur.

Degoo’yu ziyaret edin


3- Denemeye Değer En Eski Alternatif Bulut Hizmetleri: MediaFire

mediafire

MediaFire, teknoloji devlerinin bulut depolama çözümlerine bir başka kaliteli alternatiftir ve aynı zamanda en eskilerinden biridir ve 2006 yılında kurulmuştur. Degoo gibi, MediaFire da cihazlarla herhangi bir yerleşik entegrasyon sunmaz, ancak resmi uygulamaları vardır. Android ve iOS akıllı telefonlar ve tabletler için.

Ücretsiz MediaFire hesapları 10 GB’tan başlar, ancak arkadaşlarınıza kaydolmalarını tavsiye ederseniz bu miktar artırılabilir. Bireysel dosya boyutları 4 GB ile sınırlıdır.

MediaFire’ı ziyaret edin


4- Büyük Dosyaları Göndermek İçin En İyi Mesajlaşma Uygulaması: Telegram

telegram ile buyuk boyutta dosya gonderme

Telegram, çoğunlukla gizlilik ve güvenliğe odaklanmasıyla bilinen popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak aynı zamanda büyük dosyaları göndermek için güvenilir bir çözüm olarak ün kazanmıştır. Diğer mesajlaşma uygulamalarının çoğu, kullanıcılar arasında gönderilebilecek dosyaların boyutunu, 100MB limitli WhatsApp ve 25 MB ile Facebook Messenger’ı kısıtlarken, Telegram tek bir mesajla 2GB’lık büyük bir dosyanın gönderilmesine izin verir.

Telegram hizmetinin kullanımı% 100 tamamen ücretsizdir ve tüm büyük mobil ve bilgisayar platformlarında kullanılabilen çok sayıda resmi Telegram uygulaması vardır. Telegram ile her tür dosyayı kişilerinize gönderebilirsiniz ve hatta mesajlarınızı gerçekten kişiselleştirmek istediğiniz zamanlar için özel Telegram etiketlerinin oluşturulmasını destekler .


5- Büyük Video Dosyalarını Aileyle Paylaşmak İçin En İyi Yer: YouTube

youtube

YouTube yalnızca sosyal medya etkileyicileri için bir video hizmeti değildir, aynı zamanda video dosyalarınızı yüklemek, depolamak ve paylaşmak için oldukça iyi ve ücretsiz bir araçtır. YouTube, kullanıcıların 128 GB boyutuna veya 12 saate kadar uzunluğa sahip videoları yüklemelerine olanak tanır; bu da hizmeti, akıllı telefonlarında tatil anılarını kaydeden sıradan kullanıcılardan, isteyen profesyonel film yapımcılarına kadar her türden video oluşturucu için bir çözüm haline getirir. bir film yayınlayın.

YouTube, içeriğinizi kimlerin görüntüleyebileceğini sınırlamanıza izin veren basit gizlilik ayarlarına sahiptir. Kişisel tercihlerinize bağlı olarak videolar tamamen özel veya herkese açık olarak ayarlanabilir. Bir web bağlantısı oluşturmak veya üçüncü taraf bir sosyal ağa veya mesajlaşma hizmetine göndermek için kullanılabilen çeşitli paylaşım araçlarıyla paylaşım da çok kolaydır.

YouTube’u ziyaret edin


6-Sınırsız Fotoğraf Depolama için En İyi Yer: Facebook

facebook ile buyuk dosya gonderme

Çoğumuz Facebook’u sadece rasgele zaman geçirebileceğimiz bir web sitesi veya uygulama olarak düşünürüz. Ancak aslında arkadaşlarımız ve ailenizle medyayı paylaşmak için oldukça sağlam bir hizmettir. Facebook, sınırsız sayıda fotoğrafı ücretsiz olarak hesabınıza yüklemenize izin verir, bu da onu çevrimiçi en iyi fotoğraf yükleme sitelerinden biri yapar. Ayrıca, her birinin uzunluğu 45 dakikanın altında çalıştığı ve boyutu 1,75 GB’tan küçük olduğu sürece video dosyalarının sınırsız yüklenmesine izin verir.

Facebook’u ziyaret edin


7- En Popüler Bulut Hizmetleri: OneDrive, Google Drive ve Dropbox

google drive
google drive, verileri buluta kaydedebilir ve dosyaları cihazlar arasında senkronize edebilir.

Büyük video dosyalarının bir bulut hizmeti aracılığıyla nasıl paylaşılacağı süreci, hangi platformu kullanmaya karar verirseniz verin hemen hemen aynıdır. Esasen tek yapmanız gereken, dosyalarınızı bulut hesabınızdaki bir klasöre yüklemek ve ardından bu dosya veya klasöre olan bağlantıyı bir e-posta veya doğrudan mesajla ilgili kişinizle paylaşmaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda bulut hizmeti var, ancak çoğu Windows ve Office 365 entegrasyonu için OneDrive’ı, Android ve Google desteği için Google Drive’ı ve işletim sistemleri ve kullanım kolaylığı için geliştirilmiş yaklaşımı için Dropbox’ı tercih ediyor.

Birçok kişi, ücretsiz depolama planlarından yararlanmak veya birini iş için, birini kişisel kullanım için ve diğerini arkadaşları ve aileleri için kullanmak için iki veya daha fazla bulut depolama hesabı kullanır. Dropbox ücretsiz olarak 2 GB depolama alanı sunar, OneDrive 5 GB sunar ve Google Drive ücretsiz kullanıcılara 15 GB sunar.

Dropbox’ı ziyaret edin
OneDrive’ı ziyaret edin
Google Drive’ı ziyaret edin


8- En Kolay Sıkıştırma Yöntemi: ZIP Dosyaları

zip ile buyuk dosya gonderimi

ZIP dosyaları , aygıtlar arasında aktarmadan veya bir e-postayla göndermeden önce dosyaların boyutunu küçültmenin en eski yollarından biridir. Windows , macOS ve Android işletim sistemlerinde ve ayrıca iPhone ve iPad gibi iOS aygıtlarındaki birkaç birinci taraf Apple uygulamalarında bir ZIP dosyası oluşturmak ve ona bir dosya eklemek, genellikle sıkıştırma olarak anılır . Tek bir ZIP klasörüne çok sayıda dosya eklenebilir, bu da büyük miktarlarda öğelerin düzenlenmesine yardımcı olabilir ve ZIP dosyasına içeriğini korumak için bir parola bile verilebilir.

ZIP dosyalarının ana dezavantajı, dosya boyutundaki küçültme işlemlerinin nispeten küçük olmasıdır, bu nedenle e-posta yoluyla 10 GB’lık bir videoyu nasıl göndereceğinizi merak ediyorsanız ve 25 MB boyut sınırını karşılamasını istiyorsanız, bu bir çözüm olmayacaktır. Yine de birkaç MB’nin üzerindeyseniz denemeye değer olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. admin_avatar

    Güzel bir içerik elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir