1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iPhone’da Silinen Mesaj ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

iPhone’da Silinen Mesaj ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

iPhone telefon kullanıcılarının google üzerinden en çok arattığı sorgulardan bir tanesi olan “Silinen mesaj ve resimleri Geri Getirme” sorunun çözümünü sizler için hazırladık. iPhone’da silinen fotoğraf ve mesajları geri getirmenin yolunu hazırladığımız rehber ile verilerinizi geri getirin.

iPhone’da silinen fotoğraf ve mesajları geri getirmek için Apple resmi bir destek sunmuyor. Fakat 3. parti uygulamalar ile iPhone’u bilgisayara bağlayarak eski dosyalarınızı olay bir şekilde kurtarabiliyorsunuz. Bunun için telefonunuzun sıfırlanmamış olması gerekiyor. Eğer yakın bir zamanda iPhone’da yanlışlıkla fotoğraf veya mesaj sildiyseniz aşağıda paylaşacağımız yöntem ile bunları geri getirebilirsiniz.

Kullanacağımız uygulamanın ismi “iPhone Data Recovery”. Bu uygulama ile sildiğiniz rehber, çağrı geçmişi, mesajlar, fotoğraflar, notlar ve Safari geçmişinizi kolayca kurtarabiliyorsunuz.

iPhone’da Silinen Mesaj ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Adım #1: iPhone Data Recovery uygulamasını buradan indirerek ve yükleyin.

Adım #2: iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın.

Adım #3: Eğer iPhone’u bağladığınızda iTunes açılırsa; iTunes’u kapatın.

Adım #4: iPhone Data Recovery uygulamasını açın.

Adım #5: iPhone Data Recovery uygulaması açtığınızda “Next” tuşuna basın ve uygulamanın iPhone’unuzu taramasını bekleyin.

Adım #6: Uygulama tarama işlemini bitirdikten sonra; rehber, çağrı geçmişi, mesajlar, fotoğraflar, notlar ve Safari geçmişi gibi kategoriler halinde silinen verileriniz listelenecek.

Adım #7: Kurtarmak istediğiniz verileri seçerek “Recovery” tuşuna basın.

Adım #8: Kurtarma işleminden sonra iPhone’dan silinen verilerinizi bilgisayarınıza kaydedebilir ve sonrasında iPhone’a aktarabilirsiniz.

iphone'da silinen fotoğraf ve mesajlar nasıl geri getirilir?

iCloud Kullanarak Silinen Veriler Nasıl Geri Getirilir ?

Bir diğer yöntem ise iCloud kullananlar için geçerli. Eğer iCloud’da dosya ve rehberinizi sildiyseniz; iCloud.com üzerinden Apple ID’niz ile giriş yapın. Açılan ekrandan sağ üst taraftan profil fotoğrafınıza ve ardından Hesap Ayarları seçeneğine tıklayın.

Açılan sayfadan en alttan dosyaları geri yükle, kişileri geri yükle, takvimleri geri yükle ve yer işaretlerini geri yükle seçeneklerine tıklamak sildiğiniz verileri kurtarın.

İlgili İçerik; WhatsApp Sohbet ve Diğer Verileri Yedekleme (iPhone + Android)

WhatsApp Sohbet ve Diğer Verileri Yedekleme (iPhone + Android)

Yorum Yap

Yorum Yap