Sefo ile Ufuk Beydemir arasında polemik çıktı! Beydemir, Isabelle şarkısıyla ünlenen Rapçi Sefo’ya neden prim yapıyor dedi?

SEFO NEDEN GÜNDEMDE? UFUK BEYDEMİR NE DEDİ?

Rapçi Sefo, Ataşehir halk konserinde sahneye 12 yaşındaki hayranı Fevzi Kaan Türker'i çıkardı. Küçük hayranı ile birlikte çok sevilen Isabella şarkısını seslendiren Sefo, müzisyen Ufuk Beydemir tarafından 'prim yapıyor' şeklinde sert bir eleştiriye maruz kaldı. İşte, iki ünlü şarkıcı arasında Twitter'da çıkan 'prim' krizi ve sosyal medyayı sallayan olayın detayları...

Kardeş Kültürlerin Festivali bu yıl 7. kez İstanbul Ataşehir'de düzenlendi. Festival kapsamında sahneye çıkan isimlerden biri de Rapçi Sefo oldu. Rap müziğin son dönemde öne çıkan ismi Sefo, çok sevilen Isabelle adlı şarkısını söyledi. Büyük buluşmada Sefo'nun 12 yaşındaki hayranı Fevzi Kaan Türker de kendini tutamayıp sahneye koştu.

Samsun'dan gelen minik hayranıyla birlikte Isabella şarkısını söyleyen Sefo, org çalarak sosyal medyada fenomen olan çocuğun Sefo'nun konserinde şarkı söylemesi, Ufuk Beydemir'in tepkisini çekti.

Ünlü şarkıcı Beydemir, bu anları gördükten sonra Twitter hesabından, "Seviye bu. Prim yapan bu" şeklinde bir mesaj yayınladı.

Sefo, Ufuk Beydemir'e hemen yanıt verdi ve bu sözler sosyal medyaya damga vurdu. İşte, Sefo'nun yanıtı;

"12 yaşındaki bir çocuk bir hayalini gerçekleştirdiğini söylüyor. Sen prim ve seviyeden bahsediyorsun. Yine küçük bir çocuğun sözlerini yazdığı 'Ben bir kek miyim?' diye bir şarkın var. Prim ve seviye araştırmana oradan devam et."

Ufuk Beydemir ise, Sefo'ya şu karşılığı verdi;

"Ben sıfır yetenek bir çocuğun başarısını, gördüğü bu alakayı eleştirdim ancak arkadaş üzerine alınmış nedense. 7 yaşında çocuğun yazdığı derinlikli sözleri bir şarkıya çevirdim evet, yaptığım işin arkasındayım hâlâ. O şarkı ile şu kulak kanatan videoyu kıyaslamak ister miyiz gerçekten?"

Twitter bu restleşme ile çalkalanırken, Ufuk Beydemir'e bir takipçisinden eleştiri geldi. "Bir çocuğa sıfır yetenek demek yerine, destek vermen gerekirdi." diyen takipçisine de yanıtı gecikmedi Beydemir'in. İşte o yanıt;

"Asıl siz üç kuruşluk kahkahanız için bir çocuğa neler yapıyorsunuz. Bu ilgiyi karşılayamayacak ve içini dolduramayacak 12 yaşındaki bir çocuk. Gerçek hayat bu çocuğu yerden yere vururken hepiniz bunun sorumlusu olacaksınız. Hadi eyvallah."