Miss Turkey 2022 birincisi dün gece belli oldu! Birinci güzel Nursena Say oldu. Nursena Say kimdir?  Kaç yaşında, boyu kaç? İşte, Miss Turkey 2022 güzelleri…

MISS TURKEY 2022 GÜZELLERİ BELLİ OLDU

Miss Turkey 2022 birincisi Nursena Say olurken, dereceye giren yeni güzellik kraliçeleri de belli oldu. Türkiye'nin en güzel kızı seçilen Nursena Say kimdir? Peki, dereceye giren diğer güzeller kimler oldu? İşte dün geceki dev organizasyondan en önemli detaylar!

Demet Şener, Pınar Altuğ Atacan, Prof. Dr. Onur Erol, Neslişah Yılmaz, Gürhan Sayar ve Sultan Tepe’nin jüri üyeliğini yaptığı Miss Turkey 2022 güzellik yarışmasını Berfu Yenenler sundu. YouTube'dan canlı yayınlanan yarışmada 20 finalist kıran kırana bir mücadele verdi. Yarışmayı kazanan 19 numarayla yarışan Nursena Say oldu.

Birbirinden başarılı ve iddialı 20 genç kızın podyuma çıktığı anlar ve yarışmanın sonucu sosyal medyada da gündem oldu. Sahnede kısa bir mülakattan geçen adaylar, jüri üyelerinin kararını açıkladığı o anlarda büyük bir heyecan yaşadı.

Miss Turkey 2022 birincisi 19 numaralı güzel Nursena Say oldu. 24 yaşındaki yarışmacı 1.80 metre boyunda. Yeni Türkiye Güzeli tacını geçen yılın birincisi Dilara Korkmaz'dan aldı. İkinci güzel Aleyna Şirin, üçüncü güzel ise 1983 Türkiye Güzeli Neşe Erberk’in kızı Selin Erberk Gurdikyan oldu. Nursena Say, Türkiye'yi Miss World'de temsil edecek.

NURSENA SAY KİMDİR?

Miss Turkey 2022 birincisi Nursena Say kimdir? İşte, sosyal medyada ve ülke gündeminde geniş yer tutan güzellik yarışmasının birincisi Say’ın biyografisi…

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olan 24 yaşındaki Nursena Say'ın boyu 1.80 metredir. Bekar olan genç yarışmacı, Miss Turkey birincisi unvanını elde etmiştir. Esmer ve kahverengi renkteki gözleriyle baş döndüren bir güzelliğe ve düzgün bir fiziğe sahip olan başarılı yarışmacı, dün akşam jüri üyelerini kendine hayran bırakarak, Türkiye’nin yeni güzellik kraliçesi seçilmiştir.

İkinci seçilen Aleyna Şirin, ülkemizi Miss Universe'de temsil edecek.

Üçüncü seçilen Selin Erberk Gurdikyan ise (Neşe Erberk’in kızı), Türkiye'yi Miss Supranational'da temsil edecek güzel oldu.