1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. İyi Bir Cilt İçin Kullanmanız Gereken Doğal Sabunlar Nelerdir ?

İyi Bir Cilt İçin Kullanmanız Gereken Doğal Sabunlar Nelerdir ?

Kadınların güzellik için en önemli kriteri iyi bir cilttir. İyi ve sağlıklı bir cilt için türlü yollar deneyen kadınlar genellikle kimyasaldan çok doğal yöntemleri tercih etmek istiyorlar. Sağlıklı bir ciltte olmazsa olmaz olan temizlik doğal sabunlarla daha verimli şekilde yapılır. Araştırmalara göre birçok bitki şifa deposu birçoğu cilt temizliğinde kozmetik ürünlerdede kullanılıyor. Günlük hayatımızdada kullandığımız birçok bitki, cildimizin sağlığını koruyacak binlerce vitamin ve minareli içeriğinde barındırır. Eğer siz de cildinizde ilgili bir takım sorunlar yaşıyorsanız hem nitelikli bir temizlik içinde hemde cilt bakımınız için doğal içeriğe sahip sabunları mutlaka denemelisiniz. İşte sizin için araştırdığımız doğal organik sabunların dermatolojik faydalarını yazımızda derledik  …

doğal sabunlar

Cilt İçin Kullanabileceğiniz En İyi Doğal Sabunlar Nelerdir ?

Buğday sabunu :

Cildin nem ve yağ oranını dengeler  pürüzsüzleştirmede oldukça etkili olan buğday sabunu, cildi matlaştırır, nemlendirir ve yağ dengesinin korunmasında yardımcı olur. Deri döküntülerine iyi gelir ve kaşıntıyı azaltma özelliğine de sahiptir.

Papatya sabunu :

Papatya sabunu, halk arasında Kleopatra’nın güzellik sırrı olarak bilinir. Papatya sabunu özellikle yağlı cilt tipine sahip kişiler için yağ dengesini korumak için önerilmektedir. Cildi derinlemesine temizler tonik etkisi sağlar. Ciltteki gözenekleri azaltır. Düzenli bir şekilde kullanıldığında ise cildi sıkılaştırır nemlendirir ve tıkalı gözeneklerin açılıp temizlenmesini sağlar.

Defne sabunu :

Defne yaprağının rahatlatıcı etkici ciltte rahatlama sağlar. Ayrıca defne yağının anti bakteriyel özelliğe sahip olması, cildinizi derinlemesine temizlemede sağlar. Cildinizde akne problemi varsa aknelerinizi kurutup iz bırakmadan geçmesini sağlar. Bu özelliği ile akne tedavisinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca hassas bir cilde sahipseniz ciltteki kızarıklık ve tahrişi kısa sürede iyileştirip geçmesini sağlar.

Katran sabunu :

Bu sabunu en çok cildinde sedef hastalığı, egzama, sivilce, iltihaplı yara,  gibi problemleri olan insanların kullanılması önerilir.  Dermatolojik tedavilerde sıklıkla tercih edilir. Katran sabunu cildinizdeki lekeleri açma konusundada oldukça faydalı olacaktır cildinizde sivilce lekesi gibi lekeler varsa düzenli kullanımda lekelerin rengini açar. Ayrıca bu sabunla yüzünüze yıkayarak cildinizi derinlemesine temizleyebilir ve cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Argan sabunu :

Argan sabunu halk arasında en çok bilinen sabunlardan bir tanesidir. Hem cilt yüz ve vücut hemde saç derisi için oldukça faydalıdır. Ciltteki sorunlarını iyileştirmek, detaylı cilt temizliğini sağlamak, saç bakımı yapmak ve cildi nemlendirmek için ideal bir sabundur. Saç ve ciltteki arınma, nemlendirme etkisi ile halk arasında popülerliğini kazananmıştır. Argan yağının besleyici özelliğinden faydalanmak için bu sabunu tercih edebilirsiniz.

Çörekotu sabunu :

Cildi derinlemesine temizleyen ve nemlendiren sabunlardan birisi de çörekotu sabunudur. Çörekotu sabunu cildin kaybolan nem dengesinin yeniden kazandırılmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan kuru cilt yapısına sahip kişiler için önerilen sabun türlerinden birisidir. Çörekotu sabunun ayrıca yaşlanma etkilerine karşı savaş açan ve yaşlanmayı geciktirici etkisi ile de size destek olan bir sabun olduğunu söyleyebiliriz….

Yorum Yap

Yorum Yap