Kabine Toplantısı Bugün Mü, Ne Zaman Toplanacak? 7 Kasım 2022

Kabine Toplantısı 7 Kasım 2022 Bugün Mü? Kabine Toplantısı EYT hakkında açıklama olacak mı? Kabine Toplantısı EYT son dakika açıklaması, Kabine Toplantısı TOKİ hakkında gelişmeler...

Milyonlarca kişinin merak ettiği Kabine Toplantısı bugün mü yapılacak? Ne Zaman saat kaçta başlayacak? Merak edilenler ve daha fazlası haberimizin detaylarında...

İstiklal Caddesi'ndeki Patlamada Ölenlerin İsimleri Açıklandı İstiklal Caddesi'ndeki Patlamada Ölenlerin İsimleri Açıklandı

 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün toplanıyor. EYT ve çalışanlara kadro verilmesi, TOKİ ucuz konutlarında son durum, Başörtüsü düzenlemesi gibi birçok önemli gündem başlıkları masada olacak. İşte Kabine gündemine ilişkin son dakika gelişmeleri haberimizin detaylarında sizlerle.

SOSYAL KONUT PROJESİNDE SON DURUM NE?

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan 'İlk evim, ilk işyerim' projesi de kabine toplantısında ele alınacak konulardan birisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın temelini attığı sosyal konut projesine başvuru sayısının son durumu hakkında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un bilgilendirme yapması bekleniyor. Öte yandan cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin ilk kura çekimi de bugün yapılacak.


EYT NE ZAMAN ÇIKACAK? BAŞKAN ERDOĞAN YENİ BİR AÇIKLAMA YAPACAK MI?

Emeklilikte yaşa takılanlar için çözüm önerisinin düzenlemeyle güvence altına alınacağı EYT değişikliği ve çalışmalardaki son durum da Kabine gündeminde olacak.
Başkan Erdoğan'ın EYT düzenlemesiyle ilgili brifing aldıktan sonra bir karar çıkması durumunda bunu kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Başkan Erdoğan EYT açıklamasında konuyla ilgili şu sözleri kullanmıştı:

"Şu anda sağ olsun Vedat Bey ekibiyle beraber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Bu çalışmalarla birlikte inşallah önümüzdeki ay ve yeni yıl, bunların arka arkaya açıklandığı aylar olacak ve buralardaki ücret politikalarımız da ne durumdaysa bunları da yine açıklayacağız. Tabii en önemlisi bunlardan asgari ücretin yeniden tespiti çalışması olacak.
Bu çalışmayla birlikte de gerek sözleşmeliler gerek EYT bütün bunlar, arka arkaya yani biz 2023'e bunları da açıklayarak girmiş olacağız."