Güzel SözlerSözler

Kabotaj Bayramı ile ilgili Sözler ve Mesajlar

Günün anlam ve önemini belirten bir söz paylaşmak isteyenler için içinde bulunduğumuz gün olan 1 Temmuz 2020 Denizcilik ve Kabotaj Bayramı olarak kutlanıyor. Bu anlamlı güne özel sözleri ve mesajları sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca Kabotaj Bayramı nedir ve neden kutlanır burada bulabilirsiniz. 2020’nin en güzel Kabotaj Bayramı mesajları sitemizde sizlerle.

Kabotaj Nedir?

Fransızca kelime olan Kabotaj, bir devletin kendi limanlarına deniz ticareti konusunda tanıdığı ayrıcalıktır. Bu ayrıcalıktan yalnızca yurttaşlarının yararlanması, millî ekonomiye önemli bir katkı sağlayacağından, devletler yabancı bandıralı gemilere kabotaj yasağı koyma yoluna gitmişlerdir. Bazı uluslararası sözleşmelerde de kabotaj yasağı koyma yetkisine ilişkin hükümler yer alır.

Kabotaj Bayramı Mesajları ve Sözleri;

Deniz ticareti, ulaşımı ve kültürünün daha çok  gelişeceği bir gelecek dileğiyle denizlerdeki bağımsızlığımızın simgesi Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun.

Türk denizciliği için dönüm noktası, bayrağımızı denizlerde sonsuza kadar dalgalandıracak “Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı” kutluyoruz. Mavi vatanımıza selam olsun! Tam yol ileri!…

“Tam bağımsızlık denildiği zaman,doğal,siyasal,mali,adli,askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.” ~Mustafa Kemal Atatürk

Vatanımızın güvenliği, denizlerden başlar. Türk Milletinin geleceği Mavi Vatan’dadır.Denizcilik ve Kabotaj Bayramımız kutlu olsun.

Kabotaj hakkımız ve denizlerdeki bağımsızlığımız, özgürlüğümüzün ve milli egemenliğimizin temel teminatlarından biridir. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun.

“Mavi Vatan” ifadesini daha anlamlı kılan Kabotaj Bayramı kutlu olsun.

Üç tarafı denizle çevrili olan, bir de iç denizi olan, halkın % 70’inin,denizcilerinin de % 60’ının yüzme bilmediği sevgili ülkemin Kabotaj Bayramı kutlu olsun

Türk denizciliğinin dönüm noktası, bayrağımızı denizlerde sonsuza kadar dalgalandıracak “Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı” kutluyoruz.

Türk Denizlerinde, Türk’ün egemen olmasının bayramı olan, 1 Temmuz Kabotaj Bayramımız kutlu olsun.

Denizlerimizdeki egemenliğimizin sembolü olan 1 Temmuz #KabotajBayramı kutlu olsun!

” Zaferi, denizi kontrol altında tutan, ihtiyacı olan şeyi, ihtiyacı olduğu zaman, istediği yere ulaştırabilen ülke kazanır. “Mustafa Kemal Atatürk #KabotajBayramı mız kutlu olsun.

1 Temmuz 1926 itibaren Cennet Vatanımızın denizlerinde, bayrağımız kendi kara sularında dalgalanmaya devam ediyor ,bu gün denizlerdeki egemenliğimizin tescillendiği gün öyleyse KABOTAJ BAYRAMIMIZ kutlu olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu