Engin Akyürek ekranlara hep yazar hem oyuncu olarak dönüyor. En son geçen yıl Sefirin Kızı adlı dizide başrol oynayan Engin Akyürek, dizi final verdikten sonra ortadan kaybolmuştu. Bu dönemde çalışmalarına devam eden yakışıklı oyuncu kendi kaleminden bir dizi yazdı ve bu dizi ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay 40. yaşını kutlayan Engin Akyürek'in yeni dizisi biranda hayranları tarafından oldukça merak edilmeye başladı. Dizinin başrollerini diziyi yazan Engin Akyürek ile partnerini ise İrem Helvacıoğlu yapacak. 26 Kasımda çekimlerine başlanacak olan dizinin konusu, nerede çekildiği ve ne zaman başlayacağı gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlere açıklıyoruz.

Kaçış Dizisi Konusu?

Yazarlığını tecrübeli oyuncu Engin Akyürek'in yapacağı yine dizide hem senarist hem oyuncu olarak yer alacak olan Engin Akyürek ile dizinin başrollerini İrem Helvacıoğlu paylaşacak. Savaş alanlarını konu alındığı dizide Engin Akyürek savaş muhabiri rolünde karşımıza çıkacak. Savaş alanındaki sarsıcı olayları takip eden iki muhabiri canlandıracak Engin Akyürek ile İrem Helvacıoğlu, karşımıza Mehmet ile Zeynep karakterleriyle çıkacaklar. [caption id="attachment_12980" align="alignnone" width="1200"]kacis dizisi kacis dizisi[/caption]

Kaçış Dizisi Nerede Yayınlanacak?

Ünü dünyalara ulaşan Engin Akyürek, ekranlara bu kez hem senarist hem oyuncu olarak dönüyor. Geçen sezon oynadığı son dizi olan Sefirin Kızı'nın 52. bölümde final vermesi ile birlikte yeni sezonda televizyon kanallarında göremediğimiz Engin Akyürek, bambaşka bir projeyle karşımızda. En son oynadığı diziden sonra boş durmayan yakışıklı oyuncu Engin Akyürek dizi yazarlığına soyundu ve Kaçış Dizisini yazdı. Yazarının Engin Akyürek olması ile birlikte oldukça merak uyandıran Kaçış dizisinin hangi kanalda veya nerede yayınlanacağı merak konusu oldu.Engin Akyürek dizisini yayınlamak için online film ve dizi yayınlayan platform Disney Plus'u seçti. Disney Plus, Engin Akyürek'in Kaçış dizisi ile beraber Türkiye piyasasına girmeye hazırlanıyor. Netflix'in dünyadaki inanılmaz başarısı ile birlikte online filme ve dizi platformları çoğaldı. [caption id="attachment_12981" align="alignnone" width="1200"]kacis dizisi1 kacis dizisi1[/caption]

Kaçış Dizisi Nerede Çekiliyor?

Yakışıklı ve ünlü oyuncu Engin Akyürek'in dizi senaristliğine soyununca biranda gündeme bomba etkisi yarattı ve dizinin konusu başta olmak üzere ne zaman başlayacağı ve nerede çekileceği gibi bir çok konuyu merak etmeye başladı hayranları. Savaşa sahne olan yerlerin işleneceği dizide çekim yeri olarak Güneydoğu Anadolu şehrimiz Gaziantep seçildi. Çekimlerine 26 Kasım'da başlanacak olan dizinin çekimleri ise Gaziantep'te gerçekleşecek.

Kaçış Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

03 Meyda ile Same filmin yapımcılığında çekilecek dizinin senaristliğini Engin Akyürek, yönetmenliğini de Yağız Alp Akaydın yapacak. Disnep Plus'un yayınlayacağı dizinin çekimlerine 26 Kasım'da başlayacağını belirtmiştik yukarıda. Dizinin çekimlerinin 10 ile 12 hafta sürmesi bekleniyor. Şuan dizinin tarih olarak ne zaman ekranlarda olacağına dair kesin bir bilgi yok. Olduğunda mutlaka sizleri haberdar edeceğiz.

Kaçış Dizisi Oyuncu Kadrosu

Ünü artık sınırları aşan Engin Akyürek yeni sezona hem senarist hem oyuncu olarak Kaçış dizisi ile dönüyor. Engin Akyürek'in yanında ise İrem Helvacıoğlu'nu göreceğiz. Dizinin oldukça kaliteli bir yapım olmasına dikkat eden dizi yapımcıları Kaçış Dizisi'nde birçok kaliteli yerli oyuncunun yanında yabancı oyunculara da yer verecekler. Yaklaşık 15 yıl Arka Sokaklar dizisinde gördüğümüz ve resmen ekranlarda büyüyen Onur Bay, Arka sokaklardan ayrılmasından sonra ilk defa farklı bir dizide Fox'ta yayınlanan Son Yaz dizisinde oynamıştı. Yakışıklı ve genç oyuncuyu bu sezon Kaçış Dizisi ile Disney Plus platformunda izleyeceğiz.