Ülkemizde intihar ile alakalı haberler oldukça artmaya başladı. Bazıları kültürel kimliklerinden dolayı bazıları ekonomik sıkıntılardan bir şekilde insanlar canlarına kıyıyorlar. Maalesef bugün bir başka acı haberde Eskişehir'den geldi canına kıyan Özgür Pehlivan'ın günün en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi oldu. Bizde genç adamın hayatına neden kıydığının perde arkasını bu yazımızda ele aldık...

Kahveci Özgür Pehlivan Kimdir?

Özgür Pehlivan, Eskişehir'de yaşayan babasından kalma eski bir kahveyi işleten bir kahveciydi. 28 yaşında olduğunu öğrendiğimiz genç adam maalesef hayatının bu genç yaşında acı bir şekilde kendine kıymış ve hayatına son vermiştir.

Özgür Pehlivan Neden İntihar Etti?

  [caption id="attachment_15884" align="alignnone" width="1200"]ozgur pehlivan neden intihar etti ozgur pehlivan neden intihar etti[/caption] 28 yaşındaki Özgür Pehlivan, Gazete Duvar'dan Özge Zaim'in haberine göre biriken borçları nedeniyle bunalıma girdi ve bu bunalım onun hayatına son vermesine neden oldu.Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, “Aldığı krediyi çeviremediği için duyumlarımıza göre bunalıma düşerek kendi canına kıymış” açıklamasında bulundu. Kahveciler Birliği üyesi Özgür Pehlivan'ın babasından kalma bir kahveyi işlettiğini söyleyen Başkan Çoban, “Babası uzun yıllar kahvecilik yaptı. Ondan sonra kendi devraldı. Sakarya Caddesi Sıhhiye Kavşağı’nda Sıhhıye Kahvesi vardı. Eskişehir’in en köklü, en güzel kahvelerinden biriydi. Bu pandemi döneminde her kahvecinin, her esnafın olduğu gibi o da sıkıntıya düştü. Bankalardan, esnaf kredi kooperatifinden, türlü yerlerden kredi almış. Bu krediyi çeviremediği için de duyumlarımıza göre bunalıma düşerek kendi canına kıymış. Bu konuda çok üzüldük. Tabi ki zamanında geldi odamıza, biz de yardımcı olduk. Bankalardan kredi almasını sağladık. Ama borcu borçla ödediği için faiz batağına düştü. Üzüldük” açıklamasında bulundu. Pandemi bir çok insanın canını ya hastalıktan dolayı yaktı, ya da böyle insanları çıkmaza sürükledi. Umarız biran önce bu belayı başımızdan atarız da eski hayatımıza tekrar döneriz.