Nasıl YapılırTeknoloji

Kaybolan Ya da Çalınan AirPods Nasıl Bulunur ?

Airpod’lar inanılmaz bir teknoloji parçasıdır, bu yüzden fiyatları oldukça pahalı olan ürünlerden bir tanesidir. Kablosuz kulaklıklar olarak, tüm Apple ürünleriyle mükemmel entegrasyona sahiptirler. Peki ya Airpod’larınız kaybolursa ya da çalınırsa ne yapmanız gerekiyor?

Kayıp Çalıntı Airpods

Hırsızın bir iPhone, iPad veya Mac’i varsa, ürünü kolayca sıfırlayabilir ve kendi istediği hale getirebilirler. Ne yazık ki, kaybolan veya çalınan Airpod’larınızı Wi-Fi’ye bağlı olmadıkları için engellemenin bir yolu yoktur. Yeterince şanslıysanız onları bulmanız mümkün olabilir. Daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin.

Apple Airpods Sıfırlama Nasıl Yapılır, Apple Airpods Resetleme


Kaybolan Ya da Çalınan AirPods Nasıl Bulunur ?

Airpod’larınızı bulmak için öncelikle iCloud yöntemine bir göz atalım. İCloud web sitesini kullanıyorsanız tüm bu adımları izleyin (iPhone’umu Bul uygulamasını kullanıyorsanız 3. adımdan başlayın):

-Bilgisayarınızda iCloud.com web sitesini ziyaret edin.
-Airpod’larınıza bağlı hesabınıza giriş yapmak için oturum açma kimlik bilgilerinizi kullanın.
-İPhone Bul düğmesine tıklayın (iPhone’umu Bul uygulamasını başlatın).
-İPhone’umu Bul özelliği arama sürecini başlatacaktır. Tüm Aygıtlar sekmesine tıklayın ve Airpods’u seçin.
-Arama başarılı olursa, Airpod’larınızın haritada yerini aldığını göreceksiniz. Çevrimiçiyse, yani iPad veya -iPhone’unuza bağlıysa, yeşil bir nokta olarak görüneceklerdir. Gri nokta, bulunamayacakları anlamına gelir. Buna sonra değineceğiz.
-Airpod’larınızın bulunduğunu varsayarsak (yeşil nokta), noktaya tıklayın. Ardından, açılan pencerede I düğmesine tıklayın.
-Ses Çal’a tıklamak için bu açılır pencereyi kullanın. Bu, Airpod’larınızdan yüksek bir sesi tetikleyecektir.
-Sesi çalmayı durdurabilir veya sol veya sağ Airpod’u sessize alabilirsiniz. Bu, yalnızca tek bir Airpod’u kaybettiyseniz kullanışlıdır.

Kayıp Çalıntı Airpods

Yapılan uygulama sonrasında çıkan yüksek ses onları bulmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır. Airpod’larınızı farklı konumlara düşürdüyseniz ve bunlardan yalnızca birini bulursanız, bulduğunuz Airpod’u kasaya geri koyun ve diğerini bulmak için aynı adımları kullanın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu