Ketçap Neyden Yapılır? Ketçap da Gluten Var mıdır ?

Ketçap Neyden Yapılır? Ketçap da Gluten Var mıdır ?

Hem ülkemiz de hem de diğer dünya ülkelerinde Ketçap en popüler gıdalardan bir tanesidir. Peki Ketçap içerisinde Gluten var mıdır?

Bu yazımız da kendisine glütensiz bir beslenme uygulayan insanlar için ketçabın güvenli olup olmadığını belirlemek için detaylı bir incelemede bulunacağız.


Ketçap Neyden Yapılır ?

Patates kızartması, hamburger ve pizza’nın baş tacı olan katçap neyden yapılır. İçerisinde hangi malzemeler kullanılır bu yazımız da sizler için paylaştık.

Ketçap, domates, su, sirke, şeker ve tuzdan yapılan tatlı ve keskin bir sostur.

Ek olarak,  baharat karışımı eklenir.

Her markanın kendine özgü baharat karışımı olmasına rağmen, en çok kullanılanlar soğan, sarımsak , karanfil ve kişniştir.


Ketçap da Gluten Var mıdır ?

Gluten , buğday, arpa ve çavdar gibi belirli tahıllarda bulunan bir grup proteindir. Unlu mamullere esneklik vermekten sorumludur.

Çoğu ketçap, hazırlanmasında bu tahılların hiçbiri kullanılmadığından ve damıtılmış sirke ile yapıldığı sürece doğal olarak glütensizdir.

Ketçap, damıtılmış sirke ile yapıldığı sürece doğal olarak glütensizdir.

Çölyak Hastalığının Kanıtlanmış 9 Belirtisi

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER