1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Killa Hakan Kimdir, Killa Hakan’ın Gerçek Adı Nedir ?

Killa Hakan Kimdir, Killa Hakan’ın Gerçek Adı Nedir ?

Killa Hakan

Bu zamana kadar sayısı rap şarkısına imzasını atan Killa Hakan, Türkçe rap tarihinin en eski isimlerinden bir tanesi olarak biliniyor. Türkçe rapin buralara gelmesinde çok önemli bir yeri olan Killa Hakan, kendine has ilginç tarzı ve sözleri ile ilgi çeken bir insan. Peki, Killa Hakan Kimdir, Killa Hakan nerelidir ve kaç yaşındadır.

killa hakan

KİLLA HAKAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİDİR?

Türkçe rap tarihinin bilinen en eski isimlerinden olan Killa Hakan 3 Mart 1973 senesinde Almanya, Berlin’de doğdu. Anne ve babasının işçi olarak Trabzon’dan Almanya’ya göç etmesiyle beraber burada yaşamına başlayan Killa Hakan 20’li yaşlarındayken rap müzik ile yakından ilgilenmeye başladı.

Islamic Force grubunda yer alan parçalarda imzası bulunan Killa, 36 Boys üyeleri arasında yer alıyor. Doğru büyüdüğü Kreuzberg’in posta kodu olan 36’yı birçok şarkısında geçiren Killa, rap müziğin Türkiye’de de geniş kitlelere yayılmasının ardından farklı isimlerle çalışmalar yapmaya başladı.

Eko Fresh, Umut Timur, Khontgar, Ezhel, Ben Fero, Ceza, Contra, Summer Cem, Anıl Piyancı gibi isimlerle de birlikte parçalara imza atan Killa Hakan, Fight Kulüp isimli parçalarıyla Türkçe rapin tanınan isimlerini bir araya getirdi.

KİLLA HAKAN’IN GERÇEK ADI NEDİR ?

1997 yılından bu yana sayısız parçada imzası bulunan Killa Hakan’ın gerçek adı ise Hakan Durmuş olarak biliniyor.

Killa Hakan Albümleri:

1997 –  Mesaj
2002 – Çakallar
2003 – Rapüstad
2005 – Semt Semt Sokak
2007 – Kreuzberg City
2008 – Bomba Plak
2009 – Volume Maximum
2012 – Orijinal
2012 – Sabır
2104 – Son Mohakan
2014 – Gettoda Aşk
2018 – Killa Hakan
2109 – Figh Kulüp

Yorum Yap

Yorum Yap