1. Ana Sayfa
  2. Din
  3. Kimlerin Nazarı Değer? Size Nazar Değdiren Kişi Nasıl Anlaşılır, Nazara Karşı Dua!

Kimlerin Nazarı Değer? Size Nazar Değdiren Kişi Nasıl Anlaşılır, Nazara Karşı Dua!

Nazar, bazen kıskançlık bazen ise hayranlık, aşırı sevgi ve imrenme ile gözlerden yayılan enerjinin oluşan baktığımız eşya, olay veya kişilerin zarar görmesi ile sonuçlanma durumudur. Bazen eşyanın bozulması, iyi giden bir olayın kötülükle sonuçlanması, insan üzerinde hastalanmalara kadar sonuçlanabilir. Nazar etkisinde gözden yayılan ışınların kıskançlık, sevinç, sinir gibi duygularda daha arttığını bilmekteyiz. Bununla beraber renkli gözlü kişilerde bu enerjilerin daha yoğun olduğunu biliriz. Ancak nazarda asıl önemli olan göz renginden çok duygu , düşünce ve enerjilerdir.

Günümüzde kendisine nazar değdiğini düşünen kişi mavi boncuk ve nazara etkili geldiğine inanılan çeşitli bitkilerden yaşantısında faydalanır. Birçoğumuz taşıdığımız mavi boncuk sayesinde rahatlar kötü enerjilerden ve kötü gözlerden korunduğumuza inanırız. Peki, nazar değmesi ya da göze gelme gibi bir kavram gerçekten var mı? Kimlerin nazarı değer ?

kimin nazarı değer

Nazar kavramı gerçekten var mıdır ?

Günlük yaşantınızda sıkça insanların çok beğendiği bir eşyanın kırılıp bozulduğuna, iyi giden bir olayının çok kişiye anlatılması sonucu kötüye yöneldiğine yada çok iyi hissettiğiniz enerjinizin yüksek olduğu bir dönemde kendinizi biranda halsiz ve güçsüz hissetmeniz gibi durumlarla karşılaşmışsınızdır. Tüm bu olayların  sebebini tıbbi olarak açıklayamadığımız nazar etkisinden kaynaklandığı inanılmaktadır.

Her şeye rağmen, gerek kültürel olarak gerekse dini bir inanç olarak dünyanın hemen hemen her yerinde milyonlarca insan nazara inanmaktadır. Nazarın mahiyetinin bilinmemesi, onu inkâr etmeyi gerektirmez. Nitekim mahiyeti henüz anlaşılmamış nice olaylar vardır. Nazardan korunmak için kullanılan mavi boncuk gibi şeylerin de paratoner vazifesi yaparak,  gözlerden yayılan zarar verici ışınları emerek zarar vermelerini önlediklerini düşünülmektedir.

Size Nazar Değdiren Kişi Nasıl Anlaşılır ?

Zihinlerinde devamlı kin ve olumsuz enerjiler biriktirenlerin bakış açılarıda olumsuz bir frekansta olacağından enerjisi düşük korumasız insanlara nazarları değebilir.

Aşırı sevgi ve hayranlık dolu bakan gözler ; örneğin anne babanın yeni doğan veya yaşı küçük savunmasız enerjide olan çocuğu severken yaydığı enerji sonucu çocuk etkilenebilmektedir. Böyle durumlarda dualardan faydalanmak ve ” maşallah, barekkellah” diyerek nazardan koruyabilirsiniz.

Kem göz sahibi, yüreğinde biriktirdiği bütün olumsuz duyguları negatif enerji olarak gözlerine taşımışsa, gördüğü paratonersiz ilk istasyonda onu boşaltacak demektir. Bundan korunmanın yolu da insanların takdir hislerini galeyana getirmeden, onların gıpta damarlarını fazla tahrik etmeden hareket etmek ve sürekli okunması istenen duaları okumaktır.

Hadis kitaplarında ; Fatiha, İhlas, Felak ve Nas sûreleriyle bazı duaların nazara karşı okunduğu rivayet edilmektedir.

Yoksun enerjilere sahip kişiler ; sizde olanın karşı tarafta olmadığını bildiğiniz halde övünmeyle anlatmamalısınız bu durum kötü enerjileri ortaya çıkaracaktır.

Bir müjdeyi , iyi giden bir olayı çok fazla kişiye anlatmakta sizi olumsuz etkileyecektir enerjilerin karışması olayın gidişatını dahi etkileyebilir.

Halk arasında mavi ve ela gözlü kişilerin nazarının değdiği söylenmektedir. Bu kişilerin diğerlerine oranla dikkat çekici olan gözlerindeki enerji birimi daha fazladır böylece yansıttığı iyi ve kötü enerjilerde güçlü olacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap