Kimse Bu Emojileri Beklemiyordu WhatsApp, gelecekteki güncellemede 21 yeni emoji yayınlayacak. Yeni emojiler herkesi şaşırtacak.

Kimse Bu Emojileri Beklemiyordu WhatsApp, gelecekteki güncellemede 21 yeni emoji yayınlayacak. Yeni emojiler herkesi şaşırtacak.

Tinder Yasağı Nasıl Kaldırılır, Tinder Banı Nasıl Kaldırabilirim? Tinder Yasağı Nasıl Kaldırılır, Tinder Banı Nasıl Kaldırabilirim?

WhatsApp yakında hem iOS hem de Android kullanıcıları için 21 yeni emoji sunabilir. Bu emojiler, Eylül ayında Unicode Konsorsiyumu tarafından onaylandı. WhatsApp etkinliğini izleyen bir web sitesi olan WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, Meta'nın sahibi olduğu platform WhatsApp, Android 2.22.25.12 güncellemesi için 21 yeni emojiyi kullanıma sundu. Bu emojilere yeni cilt tonları eklendi. Rapora göre, değişiklikler çok büyük değil ve hatta bazı insanlar cilt tonundaki küçük değişiklik nedeniyle yeni emojinin tanınmasını kaçırabiliyor. Bu emojiler şu anda beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Whatsapp tarafından 8 emoji yeniden tasarlandı

WhatsApp, platformunun 8 emojisini yeniden tasarladı. Bunlar, emojideki yalvaran yüz ve gözyaşı tutan yüzü içerir. Aşağıda gösterilen ekran görüntüsünden farkı anlayabilirsiniz. Rapor ayrıca Play Store'daki en son beta sürümünde 8 emojinin güncellendiğini ve önümüzdeki günlerde 21 emojinin daha beta test kullanıcılarına sunulacağını belirtiyor.

WhatsApp'a yeni özellikler gelmeye devam ediyor


Görülürse, WhatsApp her gün kullanıcılar için yeni özellikler yayınlıyor. Daha önce WhatsApp'ta bir fotoğraf veya videoyu iletirken altyazı iletilmiyordu. Böyle bir durumda, kullanıcıların fotoğrafla birlikte altyazıyı ayrı olarak göndermesi gerekiyordu, ancak artık fotoğrafla birlikte altyazıyı iletebilirsiniz. Bunun dışında durumla ilgili sesli not paylaşma özelliği de yakında devreye girecek. Bu sayede insanlar durumları hakkında sesli notlar paylaşabilecekler. Şu an itibariyle, kullanıcılar sesli notları yalnızca grup ve kişisel sohbetlerde paylaşabiliyor.