Kıyafetten Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetten Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetten yağ lekesi nasıl çıkar sorusu, çeşitli nedenlerden ötürü kıyafetlerine yağ lekesi bulaşan insanlar tarafından sorulmaktadır. Bazen yemek yerken yada yaparken yağ lekesine mağruz kalırız ve en sevdiğimiz kıyafetleri bu şekilde kaybettiğimizi düşünürüz. Yağ lekelerinin ne kadar inatçı olduğunu en iyi kadınlar bilir. Yağ lekesinin çıkarılması noktasında kıyafetlerin hangi dokuda olduğunu bilmek önemlidir. Çünkü dokulara göre yöntemler de değişiklik göstermektedir.

Bilindiği üzere yağ lekesi, kıyafetlerden zor çıkıyor ve kötü bir görüntüye neden oluyor. Kıyafetteki lekelerin belirli yöntemler kullanılarak kolay şekilde çıkarılması mümkündür. Bugün sizler için yağ lekesini çıkarma yöntemlerini araştırdık…

Kıyafetlerden yağ lekesi nasıl çıkar? Kıyafetten yağ lekesi çıkartma yöntemleri

Giysinizden yağ lekesini çıkarmak için en çok bilinen ve sık kullanılan yöntemlerden bir tanesi yağ dökülen yerin üzerine tuz döküp ovalamaktır. Bu sayede tuz dökülen yağı emecektir.

Kıyafetlerinize yağ damladığında tebeşirle dökülen yağı hemen emer bu sayede kıyafetiniz yıkandığında leke daha iyi çıkar.

Yağ lekesi bulaşan kıyafetinizin üzerine hemen pudra dökün. Bu sayede pudra yağın emecektir.

Kıyafetten Yağ Lekesi Çıkartma

Kıyafetinizi yıkamadan önce lekeli bölgeye bulaşık deterjanı döküp köpürtün ve çamaşır makinesine öyle atıp yıkayın. Lekenin çıktığını göreceksiniz.

Kadife tür kumaşlardan yağ lekesini çıkartmak amaçlı kullanılan yöntem ise soğan ile ovalamaktır. Soğanı ortadan ikiye bölün ve lekeyi ovalayın.

Kıyafetiniz sentetik kumaşa sahipse sizler için önerimiz eter kullanmanız olacaktır. Bu yöntemde bir beze bir miktar eter koyup  bez ile lekenin bulunduğu alanı temizleyebilirsiniz.

Yağ lekesini çıkarma konusunda oldukça etkili olan bir diğer yöntem ise karbonattır. Bu yöntem ile yağ bulunan alana karbonat dökebilir ve diş fırçası yardımı ile lekeyi temizleyebilirsiniz. Bu sayede yağ lekesinin kısa sürede çıkmış olduğunu göreceksiniz.

Kurumuş yağ lekesini çıkarmak için ; yağ lekesinin bulunduğu alana bulaşık deterjanı döküp çitiledikten sonra kıyafeti çamaşır makinesine atarak yıkayabilirsiniz. Bu sayede yağ lekesinin kısa sürede ve etkili bir şekilde çıkmış olduğunu göreceksiniz.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER