Sağlık

Kızarık Yüz Nasıl Geçer ? Kırmızı Yanaklara Karşı En İyi Bakım Maskeleri

Soğuk havaların etkisinde oluşan kırmızı yanak ve yüzlerin tedavisi için kullanabileceğiniz en iyi maske tavsiyelerimiz sizlerle...

Güneş altında uzun süre kalmış gibi bir kızarıklık aslında görsel açıdan kötü olmamakla beraber bazı kişiler de al al yanaklar şeklinde durmaktadır. Genellikle soğuk ve rüzgarlı havaların gelmesi ile hassas duruma gelen cilt yüzeylerinde oluşan kızarıklıklar için en çok kullanılan bakım maskelerini sizler için hazırladık.

Yüz ve yanak kızarması sıkıntısında özellikle kadınların internet üzerinde araştırmaları hızla devam ediyor. Kış aylarında gerek rüzgarlı havalardan gerekse kullanılan mat kozmetik ürünlerinden cildiniz hassaslaşabilir, kuruyabilir ve cildinizde doku eşitsizlikleriyle birlikte kızarıklıklar meydana gelebilir. Yüz kızarmasının genel nedenleri arasında şunlar da vardır; vücut ısısının artması yüzünden damarların enine genişlemesi, soğuk havalarda soğuyan vücut deriyi ısıtmak için daha çok kan pompalar. Bu durum da özellikle kış aylarında alında, yanaklarda ve deride kızarıklıkların yaşanmasına neden olur. Hassas ciltlere mutlaka ayrı bir özen göstermek gerekir.

Kırmızı Yanaklar için Bakım Maskesi

Kırmızı Yanaklar;

Kan damarlarınız vücut yüzeyine yakın kan akışını azaltmak için daraldığında yanaklarda kızarma meydana gelir. Bazen kan damarları genişler ve patlar, bu da kızarıklığa neden olur.

Bu aynı zamanda ellerinizi de uyuşturabilir. İşte sizler kırmızı yanakların tedavisinde uygulayabileceğiniz en iyi bakım maskesi önerisi…

İŞTE HASSAS CİLTLER İÇİN EN İYİ KURTARICI 6 MASKE ÖNERİSİ

Yanak ve yüz kızarmasına bakım maskeleri

– Dr. Andrew Weil for Origins – Mega-Mushroom Skin Relief Mask / 227 Lira
– First Aid Beauty – Ultra Repair Instant Oatmeal Mask / 136 Lira
– Boscia – Cool Blue Calming Mask / 142 Lira

Yanak ve yüz kızarmasına bakım maskeleri

– Kiehl’s – Calendula & Aloe Soothing Hydration Masque / 269 Lira
– Fresh – Rose Face Mask / 352 Lira
– Ole Henriksen – Berry Nurturing Gel Mask / 204 Lira

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu