Klavyede Tuşların Karışma Sorunu, Klavyede Karakterlerin Karışması Çözümü

Klavyede Tuşların Karışma Sorunu, Klavyede Karakterlerin Karışması Çözümü

Klavyede karakterlerin karışma sorunu bir çok kişinin yaşadığı son derece sinir bozucu bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Kullandığımız klavyeler bazen düzeni bozularak farklı karakterlerin karşımıza çıkmasına neden oluyor. Örnek verecek olursak klavyede “T” harfine bastığınızda karşınıza “µ∃” tarzı farklı karakterler çıkabiliyor. Bu yazımız da sizler için klavye yazmıyor, klavye saçmalıyor gibi sorularınızın yanıtlarını hazırladık.

KLAVYEDE KARAKTER KARIŞMASINI NASIL DÜZELTİRİM ?

Klavyede karşımıza çıkan karakter karışma sorunu iki farklı sebepten ötürü karşımıza çıkar. Birinci durum yanlışlık ile “ALT + Shift” tuşlarına aynı anda birkaç kez basmamızdan kaynaklanır. Diğeri ise bilgisayarın bazen otomatik olarak klavye seçeneğini değiştirmesinden kaynaklanır.

Bu iki durumu aşağıda anlattığımız gibi düzeltebiliriz:

* Birinci Yöntem: İlk olarak ALT + Shift tuşuna bir kaç defa üst üste basmanız gerekir. Ardından otomatik olarak eski haline dönecektir.

* İkinci Yöntem: Başlat > Denetim Masası > Saat, Dil ve Bölge > Bölge ve Dil > Klavye Değiştir > Türkçe Q seçtiğinizde düzelecektir.

Klavye Değiştirme

  • Yorumlar 1
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    • kamuran22 Şubat 2021 17:06

      benim klavyede karışıyor bazen kafam gibi ksj

BENZER İÇERİKLER