1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Kömürlü Diş Macunu Ne İşe Yarar, En İyi Kömürlü Diş Macunu Markaları

Kömürlü Diş Macunu Ne İşe Yarar, En İyi Kömürlü Diş Macunu Markaları

Kömür şu anda sağlık ve kozmetik dünyasındaki en büyük trendlerden biridir. Genellikle yüz maskelerinde ve diş fırçalarında modaya uygun bir bileşen haline geldi ve bazı insanlar da dişlerini beyazlattığı için kömürlü diş macunlarını tercih ediyor.

Güzellik ürünlerinde ve diş macununda kullanılan aktif kömür, aşırı ısı altında oksitlenen ahşap, hindistancevizi kabukları ve diğer doğal maddelerden yapılan ince taneli bir tozdur. İnternette ve çoğu eczanede kömürlü diş macunu ürünü bulunmaktadır. Oldukça emicidir ve tıbbi olarak toksinleri emmek ve çıkarmak için kullanılır. Peki kömürlü diş macunları diş beyazlatma için gerçekten işe yarıyor mu?

Kömürlü diş macunu kullanmanın yararları ve dezavantajları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kömürlü Diş Macunları Gerçekten İşe Yarıyor mu ?

Diş macunundaki aktif kömür, dişlerinizdeki yüzey lekelerini gidermeye yardımcı olabilir. Kömür hafif aşındırıcıdır ve ayrıca yüzey lekelerini bir dereceye kadar emebilir. Bununla birlikte, diş minesinin altındaki lekeler üzerinde herhangi bir etkisi olduğuna veya doğal bir beyazlatma etkisine sahip olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur.

Dişleri beyazlatmak için, bir ürünün yüzeydeki lekelerin yanı sıra minenin altındaki iç lekeler üzerinde de çalışması gerekir.

Aktif kömürün kanıtlanmış bazı faydaları olsa da, diş beyazlatmayı bunlardan biri olarak dahil etmek için yeterli bilimsel kanıt yoktur.

kömürlü diş macunları


Kömürlü Diş Macunu Kullanmak Güvenli midir ?

* Kömürlü diş macunu günlük kullanım için çok aşındırıcıdır; Dişleriniz için çok aşındırıcı bir malzeme kullanmak diş minesinizi yıpratabilir . Bu, kireçlenmiş sarı bir doku olan dentini açığa çıkararak dişlerinizi daha sarı gösterebilir. Ayrıca dişlerinizi daha hassas hale getirebilir.
* Çoğu kömürlü diş macunu markası florür içermez. Florür , diş minesinin güçlü kalmasına yardımcı olarak dişlerinizi çürüklere ve çürümelere karşı korumaya yardımcı olur.
*Bazı dişlerde lekelenmeye neden olabilir. Kömür parçacıkları, yaşlı dişlerin çatlaklarında ve yarıklarında birikebilir.


Kömürlü Diş Macunu Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

Bugüne kadar, kömür diş macununun bilinen tek faydası şunlardır:

* Dişlerdeki yüzey lekelerinin giderilmesine yardımcı olabilir.
* Ağız kokusunu iyileştirebilir .
* Profesyonel bir temizlikten sonra ara sıra kullanıldığında lekelenmeyi önlemeye yardımcı olabilir.


Diş Beyazlatmak İçin Kullanabileceğiniz Diğer Yöntemler Nelerdir ?

Dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız çok sayıda güvenli ve etkili seçeneğiniz var.  Profesyonel diş beyazlatma ürünleri de diş hekimlerinden temin edilebilir.

İlgili İçerik; Evde Dişlerinizi Doğal Olarak Beyazlatmanın 7 Basit Yolu

Evde Dişlerinizi Doğal Olarak Beyazlatmanın 7 Basit Yolu

Diğer Seçenekler;

*beyazlatıcı diş macunları
*beyazlatma şeritleri
*diş hekimi gözetiminde evde beyazlatma


En İyi Kömürlü Diş Macunu Markalarından Bazıları;

Sizin için hazırladığımız bu listeyi kesinlikle bir uzman doktor tavsiyesi almadan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bir çok kullanıcı tarafından tavsiye edilen kömürlü diş macunlarından bazıları şunlardır…

#1; Colgate Optik White Diş Macunu Aktif Kömür 50 ml – Fiyat; 29,95 ₺

komurlu dis macunlari markalari

Nasıl Kullanılır; Dişlerinizi günde 2 kez, 2 dakika boyunca fırçalayınız. 6 yaş ve daha küçük çocuklarda: yutmayı en aza indirgemek amacıyla fırçanın üzerine bezelye büyüklüğünde sürülmelidir. Diğer yollardan florür alınması durumunda bir diş hekimine veya doktora danışınız. Yutmayınız. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra tükürüp ağzınızı iyice çalkalayınız.


#2; CREST 3d Whıte Charcoal Tea Tree Oıl Diş Macunu 116 gr crestteatreeoıl – Fiyat; 149 TL

kömürlü diş macunu markaları

Diğer diş macunu formüllerinden farklı olarak florür içerir ve güçlü bir nane aromasına sahiptir. Crest’in beyazlatma teknolojisini kullandığı için, zamanla ince ama fark edilir sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.


#3; Dr. Organic Charcoal Diş Macunu 100 ml – Fiyat; 22,95 ₺

kömürlü diş macunu markaları

Yorum Yap

Yorum Yap