Köpekler Yulaf Ezmesi Yiyebilir mi ?

Köpekler Yulaf Ezmesi Yiyebilir mi ?

Yulaf ezmesi, hem çok yönlülüğü hem de potansiyel sağlık yararları için tercih edilen yaygın bir kahvaltı temelidir. Ayrıca birçok köpek maması türünde giderek yaygınlaşan bir bileşen haline gelmiştir.

Yulaf ezmesinin köpekler için güvenli olduğu söylense bile bazı hazırlama yöntemlerinde dikkatli olmanız gerekip gerekmediğini ve onlar için gerçekten sağlıklı olup olmadığını bu yazımızda daha net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Köpekler Yulaf Ezmesi Yer mi


Yulaf, Köpeklerde Cilt Sağlığını Destekler;

Yulaf, B vitamini ve bir tür omega-6 yağ asidi olan linoleik asit içermektedir.  B vitaminleri cilt sağlığında önemli bir rol oynar ve sağlıklı cilt hücrelerinin üretiminde rol oynayabilir.

Bu arada, linoleik asit cilt sağlığı için de gereklidir ve cilt bariyerinin bütünlüğünü korumaya yardımcı olabilir, yara iyileşmesini hızlandırabilir ve iltihabı hafifletebilir. Bu faydalar özel olarak köpeklerde araştırılmamış olsa da, köpek derisi insan derisine benzer.

Yulaf, Köpeklerde Sindirimi Destekler;

Yulaf ezmesi lif bakımından zengindir ve her pişmiş kapta (240 gram) 4 gramdan fazla lif bulunur. Lif, özellikle sindirim sağlığı açısından bir dizi potansiyel sağlık yararı ile ilişkilendirilmiştir .

Lif, vücudunuzda sindirilmeden yavaşça hareket eder ve düzenliliği desteklemek için dışkıya hacim ekler.

Köpeklerde yapılan çalışmalar artan lif alımının kabızlığı tedavi etmek için faydalı olabileceğini düşündürmektedir.

Kolesterol seviyelerini düşürebilir;

Köpeğinizin metabolik veya genetik sağlık koşulları nedeniyle yüksek kolesterol seviyeleri varsa, yulaf ezmesi faydalı olabilir.

Bunun nedeni, yulafın kalp sağlığının iyileştirilmesiyle ilişkilendirilen bir tür lif olan iyi bir beta glukan kaynağı olmasıdır.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER