1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Kore Dizileri; Tüm Zamanların En Yüksek Oy Alan 40 Dizisi
Trendlerdeki Yazı

Kore Dizileri; Tüm Zamanların En Yüksek Oy Alan 40 Dizisi

Kore dizisi hayranları için hazırladığımız tüm zamanların en yüksek puanlarına sahip olan Kore dizileri listemizi kesinlikle incelemelisiniz.

Güney Kore son derece eşsiz ve ilginç bir kültüre sahip. Son zamanlarda hem Kore filmleri hem de Kore dizileri ülkemizde son derece fazla ilgi görüyor. Dramından komedisine, romantiğinden suç dizisine kadar pek çok türdeki Kore dizisi Türkiye’de büyük ilgiyle izleniyor. Eğer siz de Kore dizileri tutkunuysanız bu listemizde yer alan son yılların sevilen yapımlarına göz atabilirsiniz. İşte izleyenler tarafından en yüksek puan alan Kore dizileri listesi!

İçerik gizle
1 Tüm Zamanların En İyi Kore Dizileri Listesi;

Tüm Zamanların En İyi Kore Dizileri Listesi;

1. The World of the Married (2020) / İMDB Puanı: 8.1

world of the married

Saygın bir tıp doktorunun görünüşte mükemmel olan hayatı, kocasının sadakatsizliğini keşfedince alt üst olur. Onun ihanetine misilleme yapma arayışında, ikisi de birbirinden intikam almaya çalışırken, ikisi arasında acı bir ileri geri gider. The World of the Married , final bölümünün %28,37 reyting almasının ardından TV reytinglerini alt üst etti ve daha önce sadece bir bölüm olarak belirlediği %24,44’lük kendi rekorunu kırdı.

Oyuncular; Kim Hee Ae, Park Hae Joon, Han So Hee

NETFLİX’DE İZLE

2. Sky Castle (2018) / İMDB Puanı: 8.7

sly castle

Güney Kore’deki üst sınıf ebeveynlerin materyalist arzularını ve ailelerinin başarılarını başkalarının hayatlarını mahvetme pahasına nasıl acımasızca güvence altına aldıklarını yakından inceleyen hicivli bir drama.

NETFLİX’DE İZLE

3. Crash Landing on You (2019)/ İMDB Puanı: 8.7

cloy

Yamaç paraşütü kazası nedeniyle Kuzey Kore’ye acil iniş yapan bir chaebol mirasçısı ile ona aşık olan ve onu saklayan ve koruyan bir Kuzey Koreli özel subayın çok gizli aşk hikayesi.

NETFLİX’DE İZLE

4. Reply 1988 (2015) / İMDB Puanı: 9.1

reply1988

Seul’de Ssangmundong adlı bir mahallede aynı sokakta yaşayan 5 ailenin hayatını konu alan son derece güzel bir Kore yapımı dizi. 1988 yılına nostaljik bir bakış atıyor. Sizin de severek izleyeceğiniz son derece güzel Kore dizileri arasında yer alıyor.

NETFLİX’DE İZLE

5. Goblin (2016)/ İMDB Puanı: 8.6

goblin

939 yaşındaki ruhların koruyucusu Dokkaebi, ölümsüz lanetini kırmak için bir gelin arayışında, bir ölüm meleği ve trajik bir geçmişi olan neşeli bir öğrenciyle tanışır.


6. Mr. Sunshine (2018)/ İMDB Puanı: 8.8

mr sunshine

1871 Shinmiyangyo olayından sonra kendini ABD’ye atan genç bir çocuk, tarihi bir dönüm noktasında Kore’ye döner ve soylu bir kadına aşık olur.


7. Mr. Queen (2020) / İMDB Puanı: 8.9

mr queen

Modern bir şef, Joseon döneminde bir kraliçenin vücudunda kapana kısıldığında, kaos başlar.


8. Itaewon Class (2020) / İMDB Puanı: 8.2

itaewon class

Eski bir mahkum, Itaewon’da bir sokak barı açar ve aynı zamanda babasının ölümünden sorumlu olan aileden intikam almaya çalışır.


9.Vincenzo (2021)/ İMDB Puanı: 8.6

vincenzo song joong ki

Koreli-İtalyan bir mafya avukatı, anavatanına yaptığı bir ziyaret sırasında rakipsiz bir holdinge adaletin yanı sıra kendi ilacını tattırır.


10. 100 Days My Prince (2018)/ İMDB Puanı: 7.7

100 days my prince

Lee Yul bir uçurumdan düşer ve bir suikast girişiminde neredeyse ölür. Hafızasını kaybeder ve 100 gün boyunca yeni bir isim ve kişilik altında dolaşır. Bu süre zarfında Joseon’daki ilk dedektiflik bürosunun başkanı Hong Sim ile tanışır.


11. Hospital Playlist (2020)/ İMDB Puanı: 8.7

hospital playlist11

Hospital Playlist, 1999 yılında tıp fakültesine girdiklerinden beri arkadaş olan beş doktorun hikayesini anlatıyor.


12. Signal (2016) / İMDB Puanı: 8.6

signal

Günümüzden dedektifler ve geçmişten bir dedektif, uzun süredir çözülmemiş bir davayı çözmek için telsiz aracılığıyla iletişim kurar.


13. The Lady in Dignity (2017)/ İMDB Puanı: 7.6

the lady in dignity

Park Bok Ja hayatına girene kadar yarı chaebol bir oğulla evlenerek lüks bir hayatın tadını çıkaran Woo Ah Jin adında zarif bir Cheongdam-dong kadınının hikayesi.


14. Hotel del Luna (2019)/ İMDB Puanı: 8.2

hotel del luna

Ölü ruhlar için bir otel işletmek üzere davet edildiğinde, seçkin bir otelci, kuruluşun eski sahibini ve garip dünyasını tanır.


15. Reply 1994 (2013)/ İMDB Puanı: 7.8

reply1994

90’larda Seul’de bir pansiyonun sakinlerinin yaşam olaylarına odaklanır. Arsa, genç bir yetişkin olmanın tutkusu ve gücü etrafında döner; yeni bir ortama geçmenin zorlukları; birbirleriyle iyi geçinmek ve büyümek.


16. Prison Playbook (2017)/ İMDB Puanı: 8.4

prison playbook

Beyzbol atıcısı Kim Je-hyeok, Boston Red Sox’a katılmak için ABD’ye uçmadan günler önce, kız kardeşini cinsel saldırıdan koruduğu için hapse gönderildikten sonra bir gecede hükümlü olur.


17. The Uncanny Counter (2021)/ İMDB Puanı: 8.2

prothomalo english 2021 01 cb4813b1 5b80 4eda 9661 ba4de363f194 1 the uncanny counter main poster

Gündüzleri erişte dükkanı çalışanları ve geceleri iblis avcıları olan Sayaçlar, insanları avlayan kötü niyetli ruhları kovalamak için özel yetenekler kullanır.


18. The Crowned Clown (2019)/ İMDB Puanı: 7.5

the crowned clown

Hikaye, tahtı çevreleyen güç mücadelelerinin aşırı boyutlara ulaştığı Joseon döneminde geçiyor. Kral, kendisini öldürmeyi planlayanlardan kaçmak için tahta kendisine tıpatıp benzeyen bir palyaço koyar.


19. My Kids Give Me a Headache (2012)/ İMDB Puanı:

childless comfort

Üç kuşaktan oluşan bir aileyi takip eden bir drama olan hikaye, en büyük kızı Hee Jae’nin gizli hamileliği, dokuz aylık karnını öğrendikten sonra sıkı sıkıya bağlı ailesinde bir fırtınaya neden olur.


20. Mine (2021)/ İMDB Puanı: 7.8

mine

Büyük bir ailede sırlar ve yalanlarla dolu altın kaplı bir hayata hapsolmuş iki kadın, gerçek neşeyi bulma yolunda duran her şeyi devirmeye çalışır.


21. Encounter (2018)/ İMDB Puanı:

encounter

Karşıtlıklar , Boşanmış ve otel CEO’su Cha Soo Hyun ve her ikisi de yeni bir başlangıç ​​arayan masum ve sıradan Kim Jin Hyuk’un Küba gezisi sırasında yolları kesiştiğinde ve aşık olduklarında Encounter’ı çeker .


22. Hospital Playlist 2 (2021)/ İMDB Puanı: 8.7

hospital playlist 2

Hospital Playlist’in bir başka sezonunda, doktor olan beş üniversite arkadaşının bağı, hastanelerinde yaşam, ölüm ve aradaki her şeyle uğraşırken test edilmeye devam ediyor.

Oyuncular: Jo Jung Suk, Yoo Yeon Seok, Jeon Mi Do, Kim Dae Myung, Jung Kyoung Ho


23. Elhamra Anıları (2018)/ İMDB Puanı: 7.8

memories of the alhambra

Bir arkadaşının ihanetinin ardından bir aksilik yaşadıktan sonra Yoo Jin Woo bir iş için İspanya’ya gider. Orada, eski bir klasik gitarist Jung Hee Joo’nun sahip olduğu eski bir pansiyonda kalıyor. İkili gizemli bir olaya karışır.


24. Another Oh Hae-young (2016)/ İMDB Puanı:

another oh hae young


25. The Light in Your Eyes (2019)/ İMDB Puanı: 8.1

the light in your eyes

Bu hikaye, tüm zamanını tüketemeden kaybeden bir kadın ve tüm parlak anlarından vazgeçip uyuşuk bir hayat yaşayan bir adam hakkında.


26. Strong Woman Do Bong Soon (2017)/ İMDB Puanı: 8.2

strong woman

Do Bong-soon, sahip olduğu uzun kadın soyundan gelen insanüstü güçle doğmuş bir kadındır. Bir oyun şirketi olan ainsoft’un CEO’su Ahn Min Hyuk, onun gücüne tanık olduğunda, onu kişisel koruması olarak işe alır.


27. Love (ft. Marriage and Divorce) (2021)/ İMDB Puanı: 6.0

love

Bir radyo programında çalışan üç başarılı kadın için her şey alt üst olur ve görünüşte mutlu evlilikleri sarsılır.


28. Stranger 2 (2020)/ İMDB Puanı: 7.5

stranger2

Sisli bir gecede iki üniversite öğrencisi sahilde boğulur. Shi Mok olayı araştırırken, Yeo Jin olay mahallinde bulunan bir adamın izini sürer.


29. Bossam: Steal the Fate (2021)/ İMDB Puanı: 8.8

bossam

Bossam, Joseon döneminde, evlenmeyi özleyen bir bekarın, geceleri bir dul kadını gizlice bir battaniyeye sardığı ve onu karısı yaptığı bir gelenekti. Bu gelenek, yanlışlıkla bir prensesi kaçıran Ba ​​Woo’nun kaderini değiştirir.


30. Lawless Lawyer (2018)/ İMDB Puanı: 8.7

lawless lawyer1 1

Dizi, Kanunsuz Hukuk Bürosunu oluşturan Bong Sang-pil ve Ha Jae-yi karakterlerini takip ediyor. Avukat olan eski bir gangster olan Sang-pil, annesinin intikamını almak ve mutlak güce sahip olanlara karşı savaşmak istiyor. Hedeflerine ulaşmak için sık sık yumruklarını ve yasadaki boşlukları kullanmaya başvurur.


31. Record of Youth (2020)/ İMDB Puanı: 7.3

record of youth

İki oyuncu ve bir makyöz, doğdukları arka planı hayallerinden daha ağır basan bir dünyada kendi yollarını yapmak için savaşırlar.


32. What’s Wrong With Secretary Kim (2018)/ İMDB Puanı: 8.1

park seo joon park min young6

Kusursuz ama narsist ikinci nesil varis ile yetenekli asistanı arasındaki romantizm.  2018 senesinin en sevilen Kore dizileri arasında yer alan


33. Graceful Family (2019)/ İMDB Puanı: 7.9

graceful family

Mo Seok Hee tek çocuktur ve babası büyük bir şirket olan MC Group’u yönetmektedir. O güzel, akıllı ve zengin. Mo Seok Hee kibirli görünüyor ama annesinin ölümü için mücadele ediyor. Annesi 15 yıl önce öldürüldü. Heo Yoon Do bir avukat ama bir ofisi bile yok. Bir restoranda mahalle sakinlerinin küçük sorunlarını çözer.


34. Misty (2018)/ İMDB Puanı: 8.2

misty korean drama p1

En sevilen Kore dizileri arasında yer alan bu drama, bir cinayet davasında şüpheli haline gelen dik başlı bir spiker etrafında dönen bir suç ve gerilimidir. Bir avukat olan ayrı yaşadığı kocası, onu savunmaya karar verir ve bu nedenle yeniden aşık olma yolculuğuna başlar.


35. Misaeng: Incomplete Life (2014)/ İMDB Puanı: 8.6

misaeng poster

Çok uluslu büyük bir şirkette işe başlayan yirmili yaşlarında bir grup iş arkadaşı hakkında bir Drama dizisi. Bu onların günlük yaşamları, her gün ofiste yaptıkları yolculuklar hakkında son derece eğlenceli bir Kore dizisi.

netflix en iyi 10 belgesel
Önerilen Yazı
Netflix’teki En İyi 10 Belgesel!

36. Familiar Wife (2018)/ İMDB Puanı: 7.6

familiar wife

Evli bir çift, beklenmedik bir olayla kaderleri sihirli bir şekilde değişince kendilerini birdenbire bambaşka hayatlar yaşarken bulur.


37. Lie After Lie (2020)/ İMDB Puanı: 7.6

lie after lie

Bir kadının kendi kızının üvey annesi olmak için söylediği yalanlarla başlayan gerçek bir aşk hikayesi.


38. Dear My Friends (2016)/ İMDB Puanı: 8.3

my dear friends

Alacakaranlık yıllarında sesini yükseltenlerin hayat hikayesini ‘bitmedi. Hala yaşıyoruz’ diye anlatın.


39. Live (2018)/ İMDB Puanı: 8.4

live

Drama, polis güçleri arasında meydana gelen olaylar ve polis memurlarının adaleti korumaya çalışırken yaşadıkları sevinç, üzüntü ve acı etrafında dönüyor.


40. Arthdal Chronicles (2019)/ İMDB Puanı: 8.4

arthdal chronicles

Arthdal ​​Chronicles, eski zamanlarda uygarlığın ve ulusların doğuşunu tasvir eder. Arth adlı sanal bir ülkede yaşayan efsanevi kahramanların, mücadelelerinin, birlik ve sevgilerinin hikayesidir.

Yorum Yap

Yorum Yap