Krill Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar, Krill Yağı Faydaları Nelerdir ?

Krill Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar, Krill Yağı Faydaları Nelerdir ?

Son zamanlarda bir çok sağlık forumlarında ismini sıklıkla duyduğumuz krill yağı, omega 3 yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Hayatınızın geri kalanın sağlıklı sürdürebilmeniz için gerekli olan omega yağlarından bir tanesi olan krill yağı nedir, krill yağı ne işe yarar gibi sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladık…

Krill yağı, krill adı verilen karides benzeri kabuklulardan elde edilen bir yağdır. Omega-3 bakımından zengin yağ, balık yağıyla (eikosapentaenoik asit veya EPA ve dokosaheksaenoik asit veya DHA) aynı temel yağ asitlerinden ikisini içerir . Krill yağındaki EPA ve DHA’nın balık yağına kıyasla daha yüksek biyoyararlanıma (emilim oranına) sahip olduğu söylenir çünkü krill yağındaki EPA ve DHA’nın çoğu fosfolipidlere bağlıdır.

Krill Canlısı Nedir ?

Bir çok konuda bizleri aydınlatmaya devam eden İç hastalıkları Uzmanı Canan Karatay krill yağı hakkında özellikle kadınların kullanması gerektiğini tavsiye etmiştir. Krill yağının çok düşük bir miktarı bile yüksek fayda sağlamaktadır.

Krill Yağının Faydaları Nelerdir ?

Krill yağı genellikle balık yağı ile aynı nedenlerle kullanılır:

Kalp sağlığını iyileştirmek ve iltihapla mücadele etmek için. Balık yağı ile karşılaştırıldığında, kril yağı daha yüksek miktarlarda astaksantin içerir.

İlerleyen yaşla beraber canlılığını kaybeden cildin yenilenmesini ve yaşlılık belirtilerinin azalmasını sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre krill yağı, yaşlanmayı erteleyen ve belirtilerini kamufle eden faydalar sağlıyor.

Kullanacağınız krill yağı sayesinde saç beyazlaması, kırışıklık ve direnç kaybı gibi sorunlar kısa sürede ortadan kalkacaktır. Eğer cildinizi kötü etkenlerden korumak, her daim dinamik ve genç görünmesini sağlamak istiyorsanız mutlaka krill yağına şans vermelisiniz.

Yaralar ve ufak kesiklerin iyileşmesinde hızlı bir etki sağlıyor.

Krill Yağı

Krill Yağının Olası Yan Etkileri;

-İshal
-Hazımsızlık
-Şişkinlik
-Yağlı cilt

Krill yağının, balık yağında sıklıkla görülen balık gibi bir ağızda kalan tada veya geğirmeye neden olduğu bilinmemektedir.

Krill Yağı Nasıl Kullanılır ?

Kapsüller şeklinde satışa sunulan krill yağı mutlaka uzman tavsiyesi tarafından alınmaktadır. Ancak serum şeklinde olanlarını saçlarınızın sağlığını sağlamak için kullanabilirsiniz. Krill yağını düzenli kullandığınızda cildin yenilendiğini, enerjinin yükseldiğini, dikkatin toplandığını ve stresin yok olduğunu görebilirsiniz. En fazla 3 ay kadar kullanımı tavsiye edilen krill yağını mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER